Data premiery Cyberpunk może zostać podana na targach E3. CD Projekt z publiczną prezentacją w Los Angeles
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
23 maj 2019, 17:12

CD PROJEKT podkręca atmosferę przed targami E3 i publikuje film z zapowiedzią prezentacji Cyberpunk 2077- akcje w górę

CD PROJEKT właśnie rozpoczął kampanię marketingową Cyberpunk 2077 na szeroką skalę. Na Twitterze pojawiły się pierwszy wpisy dotyczące prezentacji gry na zbliżających się targach E3, a na Instagramie spółka uruchomiła oficjalny profil swojej produkcji. Wstępnie wiemy, że Marcin Iwiński, wiceprezes CD PROJEKT będzie mówił w czerwcu o „przeszłości, teraźniejszości oraz przyszłości spółki i Cyberpunka 2077”.

Na oficjalnym profilu targów E3 na Twitterze pojawiła się informacja, że Cyberpunk 2077 oficjalnie pojawi się na publicznym panelu dyskusyjnym, a o grze będzie opowiadać wiceprezes spółki. Po publikacji tego Tweeta, członek zarządu CD PROJEKT, Adam Badowski zamieścił kilkusekundowy filmik, gdzie będzie można znaleźć stoisko spółki podczas targów.

Zobacz także: Cyberpunk 2077 ma potencjał, żeby być najbardziej dochodową grą w historii przemysłu gier video – Neil Campling, analityk Mirabaud Securities

Cyberpunk 2077 po raz kolejny na targach E3

Ostatnio temat Cyberpunka 2077 nieco ucichł, ale gra znów wraca na języki. Już 11 czerwca rozpoczną się największe targi rozrywki elektronicznej E3, a polska spółka oficjalnie potwierdza kolejną prezentację swojej najnowszej produkcji. W zeszłym roku CD PROJEKT zaprezentował oficjalny trailer gry, a następnie na zamkniętych pokazach pokazywał gameplay.

Spekuluje się, że tym razem zostanie ogłoszona data premiery gry. Jak ostatnio pisaliśmy, Wiedźmin III obchodził swoją 4 rocznicę premiery. Dotychczas CD PROJEKT wydawał kolejne części sagi regularnie, właśnie co 4 lata. Idąc tym tropem, kolejna duża premiera powinna nastąpić jeszcze w tym roku…

Zobacz także: Mijają 4 lata od premiery Wiedźmina 3 - gry której dużo zawdzięczają akcjonariusze CD PROJEKT, producenci gier i cały rynek kapitałowy

CD PROJEKT po raz kolejny wybiera się na międzynarodowe targi. W zeszłym roku podczas konferencji w Los Angeles pokazali kolejny trailer Cyberpunk 2077. Warto podkreślić, że jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier gamingowych, jednak właściciele spółki wciąż trzymają w tajemnicy ostateczną datę. Rok temu podczas konferencji Microsoftu, nikt nie spodziewał się spektakularnego wejścia polskiej spółki, która właśnie wtedy pokazała trailer Cyberpunka. Gra otrzymała wiele nagród podczas targów m.in. w kategorii „Najlepsza gra PC”, „Najlepsze RPG” oraz „Gra targów E3”.

Prace nad grą trwają już od 2013 roku i od samego początku budzi wiele emocji. Spółka nie ujawnia szczegółowych informacji na temat produkcji. CD PROJEKT ruszył z oficjalnym kontem na Instagramie pod nazwą ‘cyberpunkgame’. Wszystkie inne konta, które mają w nazwie Cyberpunk są jedynie fanpagami. Oficjalne konto ma dopiero 2 dni, a już przyciągnęło kilka tysięcy obserwatorów. Jest to kolejna akcja marketingowa, dlatego warto obserwować ich profil, na którym mogą zostać zamieszczone kolejne informacje.

Jakie polskie spółki gamingowe pojawią się jeszcze na targach E3?

Targi E3, czyli Electronic Entertainment Expo, są największą konferencją branży rozrywkowej. Najwięksi producenci i deweloperzy przedstawiają swoje najnowsze projekty publiczności z całego świata. Zaskakującą informacja pojawiła się od Sony, który w tym roku nie wybiera się na targi. Prezes spółki stwierdził, że w dobie komunikacji 24 godziny na dobę, nie czują potrzeby prezentowania się na międzynarodowej konferencji. Tym samym większa uwaga zostanie skupiona na Microsofcie, który może powie coś na temat kolejnej konsoli Xbox.

targi e3

Obok największej polskiej spółki gamingowej, na targach E3 zaprezentują się również inni producenci gier. Będzie to CI Games, który również w zeszłym roku pokazywał swoje gry w Los Angeles. W tym roku planują przedstawić kolejną część Sniper: Ghost of Warrior. Nie zabraknie mniejszych produkcji warszawskiej spółki gamingowej z serii United Label.

Varsav Game StudioS, kolejna warszawska spółka, notowana na NewConnect, pokaże swoją flagową produkcję. Jest to Bee Simulator, czyli symulator pszczoły. Na ten moment wiemy, że premiera nastąpi jeszcze w tym roku, jednak dokładna data wciąż nie została podana. Podczas targów E3 spółka rozpocznie intensywną kampanię marketingową. Gra może cieszyć się dużą popularnością, ponieważ będzie to kolejny symulator, a jak wiemy podbijają one polski rynek gamingowy.

Zobacz także: Symulatory Made in Poland zaleją świat. Oto lista premier gier spółek z GPW i NewConnect na 2019 rok

Kolejną spółką gamingową, która zaprezentuje się w USA jest Techland. Spółka nie jest notowana na giełdzie, ale ma aspiracje, żeby kiedyś na niej zadebiutować. Obecnie pracuje nad drugą częścią „Dying Light”. Premiery daty wciąż nie ustalono, ale Techland nie jest nowicjuszem na targach. Już w zeszłym roku zaprezentował trailer swojej produkcji o świecie zombii.

Targi E3 rozpoczną się za niecałe 3 tygodnie. Fani polskich produkcji oraz inwestorzy spółek gamingowych powinni odliczać już dni do amerykańskiej konferencji, może podczas której poznamy dokładne premiery wielkich produkcji.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.