Lista premier gier spółek z GPW i NewConnect na 2019 rok
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
19 mar 2019, 07:08

Symulatory Made in Poland zaleją świat. Oto lista premier gier spółek z GPW i NewConnect na 2019 rok

Większość gier, która zostanie wydana w tym roku przez spółki notowane na GPW i NewConnect to symulatory. Pionierem w tym segmencie gier był PlayWay, który na swoim koncie ma swój największy dotychczasowy hit „Car Mechanic Simulator”. Teraz każdy będzie mógł wejść do wirtualnego świata i wcielić się w rolę pszczoły, księdza czy dilera narkotykowego. W 2019 roku świat zaleją symulatory Made In Poland.

Rozwój branży gier wideo jest dynamiczny. Swoją popularnością jest już ponad filmami, muzyką czy książkami. W tym roku czeka nas wiele premier, zarówno od spółek z parkietu głównego GPW jak i NewConnect. Poniżej znajdziecie najważniejsze daty premier gier, które każdy inwestor powinien zapisać w kalendarzu.

Zobacz także: 11 wydarzeń z branży gamingowej w 2019 roku, których najbardziej oczekują polscy inwestorzy

Premiery gier 2019 spółek z rynku główengo GPW

Data premieryGraSpółka
II kwartałMini GolfTen Square Games
II kwartał (orientacyjnie)Children of Morta11 bit studios
06.06.2019Cooking SimulatorPlayway
II kwartałDiesel Brothers – The GamePlayway
II kwartałTank MechanicPlayway
II kwartałEndless LakeVivid Games
II kwartałIrony CurtainArtifex Mundi
II kwartałTop Speed 2T-Bull
II kwartałHot Shot Burn Early AccessArtifex Mundi
III kwartałZombie Blast CrewVivid Games

Premiery gier 2019 spółek z NewConnect

Data premieryGraSpółka
18.04.2019God’s TriggerOne More Level
II kwartałRise EternaForever Entrtainment
II kwartałShimmering LagoonForever Entrtainment
II kwartałUnlucky 7Ultimate Games
II kwartałDeadliest Catch: The Game (Discovery, + Kickstarter)Ultimate Games
II kwartałDeep Diving SimulatorJujubee
III kwartałDrift 19ECC Games
III kwartałWoodzoneUltimate Games
III kwartałPriest SimulatorUltimate Games
III kwartałLust for Darkness 2 (Lust from Beyond)Movie Games
III/IV kwartałGreen HellCreepy Jar
III/IV kwartałCrime StoriesCherrypick Games
IV kwartał?Bee SimulatorVarsaw Game Studios
2019ChernobyliteThe Farm 51
2019Drug Dealer SimulatorMovie Games
2019Bully GiantVarsaw Game Studios

Premiery Ten Square Games

Jeden z największych producentów gier mobilnych w Polsce planuje kolejne premiery na ten rok.

„Prace nad dużą grą klasy Evergreen - Mini Golfem są zaawansowane i prowadzone zgodnie z planem. Nie została jeszcze ustalona dokładna data soft-launchu gry. Na chwilę obecną podawany w komunikatach spółki przełom 1 i 2 kwartału jest dla nas datą wiążącą, jeśli chodzi o wydanie gry. Jednocześnie Grupa prowadzi prace nad kolejnym tytułem hobbystycznym. Obecnie znajduje się on w fazie produkcji. Soft launch tego produktu zaplanowany jest na drugą połowę 2019 roku.

Równolegle też toczą się prace nad dwoma grami skierowanymi do kobiet oraz prace nad szeregiem prototypów i eksperymentów, w tym nad grami HTML5. Te produkcje są w fazie developmentu. Ich premiery są planowane na 2019 i 2020 rok.” - zapowiada wiceprezes Zarządu, Arkadiusz Pernal.

Najpopularniejszą grą dotychczas jest „Fishing Clash”. Symulator łowienia ryb jest systematycznie powiększany m.in. o nowe rodzaje ryb czy łowiska. Ponadto, pod koniec 2018 roku podpisał umowę z NetEase (Shanghai) Online Games, która umożliwi mu pozyskanie licencji na dystrybucję tej produkcji na terenie Chin.

Zobacz także: Ten Square Games rozpoczyna proces pozyskania licencji na dystrybucję gry Fishing Clash w Chinach

Premiery 11 Bit Studios

11 Bit Studios jest notowane na giełdzie od 2011 roku, obecnie spółka wchodzi w skład mWIG40. W 2019 roku planuje wydanie dodatków do gry „Frostpunk” i „Moonlighter”. Będą one płatne, co zdaniem spółki powinno podtrzymać zainteresowanie tytułem i jego dalszą monetyzację.

„W pionie wydawniczym planujemy premierę gry „Children of Morta” (amerykańsko-irańskiego studia Dead Mage), która zostanie wydana jednocześnie w wersji na komputery PC oraz konsole Xbox One, PS4 i Nintendo Switch. Liczymy, że sprzedaż będzie co najmniej porównywalna ze sprzedażą „Moonlightera”, naszego największego (dotychczas) sukcesu pionu 11 bit publishing”. - zapowiada Dariusz Wolak, IR Manager.

Kilka dni temu (5.03) 11 Bit Studios we współpracy ze studiem Pixel Crow wydało grę „Beat Cop” w wersji na konsole Xbox One, PS4 i Nintendo Switch.

Spółka wciąż nie ujawnia szczegółowych informacji na temat tajemniczego „Projektu 8”. Jednak prawdopodobnie w tym roku nie doczekamy się premiery.

Zobacz także: Program motywacyjny kluczowych pracowników 11 bit studios na półmetku. Bez Projektu 8 trudno będzie osiągnąć wyznaczone cele

Premiery PlayWay

PlayWay jako wydawca gier komputerowych stawia na średnio i niskobudżetowe produkcje. Spółka stara się utrzymać wydawanie gier na poziomie 20 rocznie, jest to ich minimum. Premiery na 2019 rok są gotowe, już niedługo na PC wejdą takie gry jak „Diesel Brothers – The Game” czy „Tank Mechanic”. Pełna list na rok 2019 i 2020 znajduje się na stronie internetowej spółki.

Na 10 maja zapowiedziano premierę „Cooking Simulator”, który powstał we współpracy z Big Cheese Studio. Gra o niskim budżecie budzi duże zainteresowanie, ponieważ znajduje się na samej górze listy życzeń serwisu Steam.

cooking_simulator_s

Na stronie internetowej można przeczytać komunikat, który bezpośrednio dotyczy produkcji nowych gier: „zgodnie z aktualną polityką wydawniczą PlayWay S.A., każda gra musi być dogłębnie przetestowana przed wydaniem. Po premierach CMS 2018 i Agony, podjęta została decyzja, że bez akceptacji zespołu testerskiego gra nie może zostać wydana”.

Zobacz także: Krzysztof Kostowski z PlayWay tłumaczy jak robić gry, aby na nich zarabiać i w czym tkwi klucz do sukcesu spółki [WIDEO]

Premiery Vivid Games

To kolejna spółka gamingowa notowana na głównej giełdzie. W swoim portfolio posiada jedynie gry mobilne. W najbliższym czasie zapowiada trzy premiery. Pierwsza z nich odbyła się 14 marca, i mowa o grze „Pocket Mini Golf”. Kolejna pod koniec miesiąca - „Endless Lake”. Jest to początek rozwoju gier typu hype-casual w spółce.

W III kwartale 2019 roku czeka nas duża premiera na platformy Android oraz iOS. Mowa o „Zombie Blast Crew”. Produkcja pokazuje szerokie pole działań Vivid Games. Stawia zarówno na gry typu hype-casual jak i spin-offy.

„W 2018 roku gry z naszego portfolio trafiły do ponad 22 mln graczy. To dobry wynik, jednakże tegoroczne oczekiwania są znacznie wyższe – zarówno w zakresie ilości pobrań jak i monetyzacji. Spin-offy, takie jak Zombie Blast Crew umożliwiają zwiększenie zasięgu, dając jednocześnie pewność w zakresie monetyzacji, natomiast gry hyper-casual przy zachowaniu wysokiego potencjału komercyjnego umożliwiają szybkie testowanie wielu konceptów przy niewielkich inwestycjach na każdy z nich” – podkreśla Remigiusz Kościelny, prezes spółki.

Premiery Artifex Mundi

Nazwa spółki w języku łacińskim oznacza „artysta świata” i sukcesywnie dążą, aby realizować tę obietnicę. W maju wejdzie „Irony Curtain” na PC i konsole. Znana wcześniej pod roboczą nazwą Matryoshka satyryczna gra przygodowa typu Point'n'Click, która opowiada o zachodnim dziennikarzu, po raz pierwszy odwiedzającym fikcyjny komunistyczny kraj.

W połowie roku wejdzie na rynek „Hot Shot Burn Early Access na PC (poprzedni tytuł Outlaws). Produkcja utrzymana w retro stylistyce lat 80. top down arena shooter dla 2-4 graczy umożliwiają grę w trybie local i online multiplayer.

W segmencie HOPA w 2019 Artifex Mundi zapowiada 10 nowych gier na PC/Mobile, dodatkowo planuje 8 premier na platformach konsolowych dla wcześniej wydanych tytułów.

Premiery One More Level

Spółka One More Level funkcjonuje na polskim rynku od 2014 roku. Dotychczas wydała kilka gier m.in. Race to Mars. Jednak od zeszłego roku fani ich produkcji z niecierpliwością wyczekują premiery gry „God’s Trigger”. Powstaje ona we współpracy z wydawcą Techland. Ma to być ich flagowa produkcja, która powstanie na PC oraz konsole. Pomimo że gra jeszcze nie została wydana, to już otrzymała kilka nagród gamingowych.

Oficjalna premiera odbędzie się 18 kwietnia 2019 roku. Spółka prowadzi intensywną kampanię marketingową już od lutego i ma ona potrwać do czerwca. Gra została wyceniona na 15 USD.

Premiery Forever Entertainment

Spółka jest notowana na NewConnect od 2011 roku. Obecnie wydaje gry na wszystkie dostępne konsole. Dla fanów takich gier jak Hollow czy Prodigy Tactics, Forever Entertainment przygotowało kilka premier na ten rok. W II kwartale zarówno na konsole Nintendo Switch jak i PC wyjdzie kilka nowych produkcji – „Rise Eterna”, „Shimmering Lagoon” (symulator farmera).

Premiery Cherrypick Games

Producent gier free-to-play dedykowanych dla kobiet. Do tej pory największy sukces odnotowuje My Hospital oraz My Spa Resort: Stars & Stories (wcześniej My Spa Resort: Grow, Build & Beautify). Spółka na przełomie I i 11 kwartału przeprowadzi dużą aktualizację tej aplikacji.

Prawdopodobnie na przełomie III i IV kwartału 2019 roku możemy się spodziewać premiery zapowiadanej już gry „Crime Stories”. Na początku marca rozpoczęły się pierwsze testy, które zostały podzielone na 3 etapy. Potrwają one maksymalnie 6 miesięcy.

Cherrypick Games od początku istnienia stawia na aplikacje free-to-play. Podjęła współpracę z takimi firmami jak Apple oraz Amazon. Jej celem jest zdobycie rynku międzynarodowego dzięki swoim produkcjom.

Premiery Ultimate Games

Ultimate Games to dystrybutor gier na wszystkie platformy. Spółka jest notowana na giełdzie NewConnect, a jej inwestorem od 3 lat jest PlayWay. Do ich najbardziej znanej produkcji należy „Ultimate Fishing Simulator”. W swojej ofercie posiada większość gier pay-to-play, ale w tym roku pojawią się również free-to-play.

Jeszcze w pierwszej połowie 2019 roku wyjdzie kilka gier na PC - „Bakery Simulator”, „Unlucky 7” oraz „Deadliest Catch: The Game (Discovery, + Kickstarter)”. Ostatnia produkcja jest tworzona na licencji Discovery Channel. Od początku roku wspólnie ze spółką PlayWay prowadzą działania marketingowe poprzez platformę kickstarter. Natomiast w drugiej połowie roku zaplanowano wydanie „Woodzone”, które podobnie jak Deadliest jest promowane z czołowym liderem gamingu.

Wkrótce również pojawi się „Priest Simulator”, czyli gra w której można się wcielić w życie księdza i decydować co będzie robił. Spółki gamingowe coraz częściej decydują się na tworzenie symulatorów, aby gracz mógł się wcielić w każdą możliwą rolę.

Premiery Jujubee Games

Jujubee wciąż próbuje się podnieść po nieudanej premierze gry Kurs z minionego roku. Podobnie jak Ultimate Games, tworzy produkcje przeznaczone na wszystkie dostępne platformy. Na swoim koncie mają już jeden symulator „Take off – The Flight Simulator”. Za miesiąc odbędzie się premiera kolejnego „Deep Diving Simulator”. Gra będzie dostępna na komputery, a odbiorcy będą mogli poznać dogłębniej podwodny świat. Ponadto, ukaże się również dodatkowa wersja wspierana przez technologię VR.

Umiarkowany sukces odniesiony przez grę „Realpolitiks”., strategicznej rozgrywki w rządzeniu światem, skłoniła katowicką spółkę do podjęcia pracy nad realizacją kolejnej części tego bestsellera. Od roku trwają pracę nad kontynuacją produkcji, jednak dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

Zobacz także: Jujubee szykuje się do premiery gry Deep Diving Simulator

Premiery Prime Bit Games

Nie będziemy pisać o premierach Prime Bit Games na 2019 rok, tylko o jej najświeższym sukcesie. W poniedziałek 11 marca spółka podała informację, że jeszcze pod koniec II kwartału wchodzi na rynek chiński. Podpisała umowę wydawniczą z Martian Interactive Entertainment Ltd. Wydanie gier na międzynarodowym rynku będzie obejmować również działania marketingowe oraz dystrybucję produkcji.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się nawiązać współpracę z doświadczonym partnerem. Chcemy budować pozycję spółki na tym rynku i rozwijać kolejne tytuły. Zaczynamy od Freddy Adventure, ale następne gry wpisaliśmy już do harmonogramu. Wejście na ten rynek to jeden z elementów naszej strategii, liczymy, że pozytywnie przełoży się to na przyszłe wyniki” – mówi Michał Ręczkowicz, prezes PrimeBit Games.

Zobacz także: PrimeBit Games wchodzi na chiński rynek

Premiery Varsav Game Studios

Jedna z najbardziej wyczekiwanych gier należy do Varsav Game Studio. Ich flagowa produkcja to „Bee Simulator”, czyli symulator pszczoły. Jeszcze przed wydaniem otrzymała pierwszą nagrodę w kategorii "Best Social Game" na Game Connection Europe 2018 Development Awards. Ma to być gra zręcznościowo-przygodowa dedykowana zarówno na komputery jak i konsole. Spółka podpisała umowę wydawniczą z Bigben Interactive, która zajmie się promocją i wydaniem symulatora.

Niestety spółka nie podaje dokładnych informacji kiedy odbędzie się premiera ich głównej produkcji. Wiemy jedynie, że będzie pod koniec tego roku. Musimy być cierpliwi…

6dd7cfba-e87e-4c8f-9560-315e5271722d

Ponadto, w tym roku pojawi się jeszcze jedna, nowa produkcja - „Bully Giant”. Będzie to gra typu hack’and’slash, osadzona w czasach średniowiecza. Rozważane jest wydanie jej jedynie na konsole.

Premiery The Farm 51

To do nich należy produkcja „World War 3”, która została sprzedana w formacie „early access”. Jednak wciąż czekamy na jej dokończenie, które w optymistycznym scenariuszu może nastąpić jeszcze w tym roku. Spółka wciąż nie podaje dokładnych informacji, kiedy dokładnie możemy się spodziewać pełnej wersji.

Na ten rok planowana jest jeszcze jedna premiera, „Chernobylite”. Jak sama nazwa wskazuje fabuła będzie miała miejsce 30 lat po katastrofie w Czarnobylu. Oczywiście w grze chodzi o przetrwanie w trudnych warunkach. Produkcja została zaplanowana na komputery oraz konsole. Już można obejrzeć pierwszy trailer survival horror. Niestety, w tym przypadku również nie została podana data premiery…

Premiery Movie Games

Debiut spółki na giełdzie NewConnect miał miejsce niedawno, w grudniu 2018 roku. Mimo krótkiej kariery ma już na swoim koncie kilka produkcji, a w roku dołączą kolejne. Movie Games również stawia na symulatory i jednym z pierwszych będzie „Drug Dealer Simulator”.

„Pomysł na grę zrodził się z obserwacji bieżących trendów w rozrywce – kultowe już seriale takie jak Breaking Bad, Narcos, El Chapo czy film stworzony przez 50 Centa, How to Make Money Selling Drugs. To tylko niektóre przykłady trendu pokazującego, że ciekawi nas jak od wewnątrz funkcjonuje ‘czarny rynek’’, jakie rządzą nim prawa i jaka jest jego historia. A skoro interesuje nas obserwowanie go, dlaczego nie pójść o krok dalej i nie pozwolić ludziom wcielić się w bohatera rodem z ulubionych programów i mrocznego półświatka. Dodatkowo, w obliczu popularności symulatorów, zdecydowaliśmy, że połączenie tych dwóch tematów może być ciekawym wyborem” – mówi Dominika Szot, Marketing Manager Movie Games.

Możemy się również spodziewać kontynuacji „Lust for Darkness”. Jeszcze w tym roku będzie można zakupić drugą część „Lust from Beyond”. Kilka dni po premierze pierwszej części sprzedaż pozwoliła na zwrot kosztów produkcji, dlatego zdecydowano się na kolejną wersję. Lista premier na nadchodzące miesiące od Movie Games znajduje się na ich stronie.

Premiery ECC Games

Pasją twórców ECC Games jest motoryzacja, którą pokazują w swoich produkcjach. Dlatego już niedługo nastąpi premiera „Drift 19”, pierwszego symulatora zawodów driftingowych. Zgodnie z zapowiedziami ukaże się na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2019 roku na PC.

Drift 19

Według informacji na stronie spółki „w ramach pracy nad produkcją gry Drift19, zespół Emitenta opracował innowacyjny mechanizm – narzędzie umożliwiające tworzenie kolejnych gier o tematyce motoryzacyjnej. Jednocześnie w perspektywie kilkunastu miesięcy Emitent planuje rozpocząć produkcję oraz wydanie kilku nowych gier opartych na tematyce motoryzacyjnej.”

W takim razie czekamy na kolejne produkcje.

Premiery Creepy Jar

Core Team zdobywał doświadczenie w Techlandzie, żeby teraz tworzyć gry survival simulation. W tym roku wchodzi na rynek z grą „Green Hell”. Premiera mogłaby się już odbyć, jednak producenci postanowili jeszcze ulepszyć i wprowadzić najnowszy silnik Unity 2018. Zwiększy on wydajność gry, a prace nad tym procesem potrwają kilka tygodni.

Zobacz także: Creepy Jar poda datę premiery przed targami E3 - już 400 000 chętnych na GREEN HELL

Premiery Creative Forge Games

Studio w dużej mierze należy do PlayWay. Pomimo ostatniego kryzysu w spółce, skąd masowo odchodzili pracownicy, nie poddaje się i planuje dwie premiery na ten rok. Pierwsze z nich to kontynuacja „Hard West”. Połączenie westernu z fantastyką zostanie wyprodukowane przez inny zespół, jednak Creative Forge Games nie podaje kto będzie producentem oraz wydawcą.

Zgodnie z komunikatem spółki została zakończone preprodukcji gry „Aircraft Carrier Survival”. Pełna produkcja ruszy po zakończeniu badań potencjału rynkowego. Pomimo planowanych dwóch premier, spółka pomniejszyła swój budżet.

Na świecie mamy ponad 2 mld graczy. Ich grono ciągle rośnie, a dzięki poszerzającej się ofercie spółek gamingowych, branża będzie nieustannie piąć się w górę.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.