Nestmedic rozpoczyna proces certyfikacji urządzenia jako wyrobu medycznego | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
27 wrz 2021, 17:20

Nestmedic rozpoczyna proces certyfikacji urządzenia jako wyrobu medycznego

Nestmedic S.A., spółka technologiczna oferująca innowacyjne rozwiązania w obszarze telemedycyny i digital health, przystępuje do certyfikacji nowego urządzenia Pregnabit Pro jako wyrobu medycznego. Uzyskanie certyfikatu otworzy Spółce drogę do sprzedaży nowego Pregnabit Pro na terytorium Unii Europejskiej.

Pregnabit Pro to urządzenie do zdalnego badania KTG. Ulepszona wersja zawiera nowe funkcjonalności zarówno dla pacjentek, jak i dla placówek medycznych i lekarzy. Umożliwia m.in. dostęp kilku podmiotów do konta pacjenta, adaptację do standardów GSM w różnych krajach oraz kompatybilność z mediami społecznymi.

Konsekwentnie realizujemy strategię, której celem jest wprowadzenie Pregnabit Pro na rynku europejskim. Kolejny, ważny krok na tej drodze to certyfikacja urządzenia, która pozwoli nam rozpocząć sprzedaż, a tym samym zaoferować wysoką jakość opieki pacjentkom w całej Europie  – komentuje Jacek Gnich, Prezes Nestmedic.

Poza udoskonaleniem urządzenia Nestmedic sukcesywnie rozwija partnerstwa, zwiększające dostępność rozwiązań Spółki dla pacjentek i placówek medycznych. W  ostatnim czasie Spółka podjęła współpracę z kilkoma partnerami, m.in. z Medicover.

O spółce Nestmedic:

Nestmedic S.A. jest innowacyjną spółką technologiczną działającą w obszarze telemedycyny i digital health – dynamicznie rozwijających się segmentów rynku medycznego na świecie. Firma opracowała i  dostarcza mobilne rozwiązanie telemedyczne do zdalnego badania KTG – system Pregnabit. Na system Pregnabit składają się dwa certyfikowane wyroby medyczne - Pregnabit - mobilne teleKTG pozwalające na rzetelne i bezpieczne pobieranie danych medycznych za pomocą specjalistycznych sond, a także PregnaView, który służy do wizualizacji zapisu KTG według standardów medycznych. Wyjątkowa dokładność wyników badań oraz prostota obsługi umożliwia szerokie zastosowanie rozwiązania. Kolejnym elementem systemu Pregnabit jest pracujące 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, Medyczne Centrum Telemonitoringu, gdzie wykwalifikowany personel medyczny na bieżąco analizuje i opisuje spływające zapisy KTG. W razie zagrożenia zdrowia i życia podejmuje przewidziane procedurami działania, z wezwaniem karetki włącznie. Nieodłącznym elementem systemu jest platforma, na której działa dedykowane oprogramowanie. Gromadzi ono dane przesłane z urządzeń, a następnie, za pomocą zaawansowanych algorytmów, generuje wykresy i umożliwia dostęp do nich lekarzom, położnym, pacjentce i Medycznemu Centrum Telemonitoringu.

Źródło: Spółka, #NST

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości