Metahero, najpopularniejszy polski Token, w rok spadł o 99%, a Robert Gryn zrezygnował z CEO projektu
Projekt Metahero ($HERO) Metaversehero.io miał wykorzystać nowoczesne technologie i pozwolić graczom stworzyć avatar na swoje podobieństwo. Twórcy projektu chcieli połączyć NFT, kryptowaluty, gaming i metaverse. Ostatnie wieści do których można dotrzeć to informacja, że założyciele Metahero - Rob Gryn i Mariusz Król - podjęli decyzję o przekazaniu kierownictwa projektu w ręce Króla. Obecnie coin projektu od szczytu 0,25 USD w lutym, szoruje po dnie, a jego wykres przypomina typową bańkę spekulacyjną.
3 prognozy dla Bitcoina i kryptowalut na 2023 rok
Rob Gryn jest znany czytelnikom Strefy Inwestorów z ostatniej publikacji o ciężkim losie Codewise: „Robert Gryn rapuje, a jego spółka Codewise notuje coraz gorsze wyniki. Zyski spadły aż o 93%". Robert Gryn z bycia CEO i właścicielem głośnego kiedyś projektu również zrezygnował i zajął się tworzeniem Metahero. Zaledwie w nieco ponad rok wycena rewolucyjnego projektu spadła o 99% i najpopularniejszy polski token szoruje po dnie.
Stwórz i sprzedaj swojego avatara
Robert Gryn mówił, że chce stworzyć największą bazę zeskanowych obiektów i ludzi i do tego celu planował w 2022 roku stworzyć 24 skanery, które kosztują miliony dolarów, mówił w wywiadzie dla Phila Koniecznego. - Będziemy skanować miliony ludzi i rzeczy, zbudujemy dookoła tego ekosystem, gdzie wyłącznie będzie można posłużyć się walutą HERO. - obiecywał Gryn. - Możesz sobie teraz wyobrazić, że prowadzimy rozmowy z największymi influencerami na świecie, jeden z nich ma 72 mln subskrybentów, a drugi ponad 100. Jak taka osoba się zeskanuje, a planujemy tysiące takich osób zeskanować. - chwalił się ex-CEO projektu. Potem opowiadał, że skaner wygląda jak kosmiczna maszyna i dla niego samego było to futurystyczne przeżycie. Ten model marketingowy miał zapewnić miliony użytkowników na całym świecie.
W tym biznesie nie chodziło tylko o zeskanowanie, ale również o możliwość odsprzedaży swojego avatara takim spółkom jak - Rob Gryn podaje przykład - CD Projekt. Tutaj pada przykład, że spółka już sięgała po takie rozwiązania oszczędzając półtora roku pracy skanując własnych pracowników do Cyberpunka.
Ex-CEO w wywiadzie powołując się na własne doświadczenie w biznesie mówi, że Metaverse w krótkim czasie będzie wart setki bilionów dolarów i to będzie swoistym portalem między światem rzeczywistym i tym fikcyjnym. Dodał, że najwięksi inwestorzy biją do niego drzwiami i oknami, ale on im każe czekać.
Wywiad był udzielany przed targami w Dubaju, gdzie skaner miał być hitem i dopiero po tym evencie pozwolą wskoczyć na wyższą półkę. Gryn core biznesu przedstawiał w następujący sposób: 24 skanery są w stanie zeskanować 2 mln ludzi rocznie, którzy zapłacą za usługę 200 USD w firmowym coinie.
Poszukując w Internecie na temat biznesu, czytamy jak Rob Gryn opisuje kwestie zatrudnienia armii prawników, aby objąć wszystkie światowe jurysdykcję i dowiedzieć się co można, a czego nie można w danych częściach świata.
Spółki energetyczne i surowce korzystają na kryzysie. Omówienie prognoz Saxo Banku
„Wyciągnijmy kalkulator i policzmy…”
Rok temu, 28 grudnia 2021 kapitalizacja rynkowa Metahero wynosiła prawie 800 mln USD. Obecnie to trochę ponad 17 mln USD.
Cena coina od lipca do grudnia 2021 regularnie rosła zaliczając ATH na poziomie 0,24 USD.
Październik/listopad 2021. „Najbardziej zaawansowana komora fotogrametycznego na Świecie" opowiadał przed kamerami Rob Gryn na targa w Dubaju. Według wszystkich relacji, które można przeczytać z tamtych targów to skaner zrobił wrażenie. Na tych samych targał był Rafał Zaorski, który znany jest z weryfikowania tokenomii projektów w ramach BigShortsBets.
Projekt za sprawą doświadczenia CEO robi dużą furorę marketingową. W sieci pojawia się dużo artykułów na temat Roba i planów projektu. Rośnie wrzawa. Końcówką listopada Metahero jest #1 w trendujących na Coingecko. Pojawia się też coraz więcej dziwnych promocji, które przypominają wątpliwe akcje projektów MLM.
Od momentu mega wejścia, rekordowego ATH, cena coina regularnie spada.
Rok 2022 w ogóle nie przypomina końcówki 2021 i jest totalnie miażdżący dla projektu. Śledząc timeline projektu w tym felernym roku - Rob Gryn regularnie występuję na okładkach gazet biznesowych opowiadając o swoim projekcie jako przyszłość. W ostatnim swoim wywiadzie dla kanału Duży w Maluchu mówi, że obecny kryzys finansowy przyspieszy adaptacje kryptowalut.
W kwietniu ma dojść do prezentacji potężnej współpracy na głównym evencie z organizacją FameMMA. Zawodnicy zostaną zeskanowani.
Końcem kwietnia Hero oprócz handlowania na ByBit można również stakować na Kanga Exchange. Jednak twitt został usunięty na koncie Kangi.
W czerwcu Rob Gryn odchodzi z projektu i nie pełni funkcji już jako CEO. W obowiązkach zastępuje go Mariusz Król. Jak czytamy w oświadczeniu jest to strategiczna decyzja, „ Ze względu na to, że projekt jest na etapie, w którym technologia jest kluczowym czynnikiem, decyzja została podjęta w celu ułatwienia natychmiastowych potrzeb i wizji firmy - podczas gdy Gryn pozostanie jako CEO Everdome, pozwalając mu i zespołowi skupić się wyłącznie na rozwoju metaverse i przyszłej wizji ich misji web3" - czytamy w oświadczeniu.„Ponieważ technologia jest kluczowym czynnikiem wpływającym na przyszły sukces projektu Metahero, jestem przekonany, że jest to właściwy moment na przekazanie kierownictwa nad projektem Mariuszowi" - powiedział Gryn, dodając „Mam pełne zaufanie do jego zdolności do realizacji - dając zarówno zespołowi Metahero jak i Everdome możliwość wyłącznego skupienia się na swoich projektach." Nowy CEO ma się skupić na strukturze tokenomicznej i zaprezentować inwestorom nową mapę drogową.
W komentarzach panuje wrzawa. Niektórzy skarżą się, że za pytania kto jest faktycznym CEO byli blokowani na oficjalnych kanałach social mediów. Taki obrót sprawy nie podoba się większości hodlerom.
Zbliża się ostatni kwartał roku, skanery są wciąż prezentowane na różnych targach, gdzie można się zeskanować. Pod koniec września ma być ogłoszona nowa mapa drogowa, biała księga i kilka ważnych dat na 2023 rok.
Nowy CEO staje naprawdę na głowie, aby wypełnić pustkę po Grynie, ponieważ w komentarzach pod każdym postem pojawiają się głównie te same pytania - czemu Rob opuścił projekt, czemu jestem banowany za zadawanie pytań. Rusza seria #HEROtalks, która ma być odpowiedzią na pełno pytań zadawanych przez użytkowników. Nic to nie zmienia.
Końcówka roku nie przynosi żadnego przełomu tak naprawdę. Nie dzieje się nic co przypomina ten projekt i wrzawę na jego punkcie z początku.