Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Apple wprowadza usługę „Pay Later”. Akcje producenta iPhone'a ponownie atakują historyczne maksima

Akcje Apple zbliżają się do poprzedniego szczytu, a to może być wynikiem utrzymującego się popytu na iPhone'y - taką opinię wyraża Wedbush. Kolejny ważny ruch dla wzrostu przychodów to opcja „Pay Later".

Michael Burry, znany niedźwiedź z filmu „The Big Short", przyznaje się do błędu inwestycyjnego na Twitterze

Analityk podkreśla, że inwestorzy powinni czuć się pewni co do dalszego rozwoju spółki, dzięki temu popytowi i przyszłym przychodom z usług. Według Dan Ivesa, Apple korzysta z silnego popytu w Azji na iPhone'a 14, co wpłynęło na podniesienie ceny docelowej dla akcji do 205 USD. Analityk zwraca uwagę na wzrost popytu na iPhone'y w Chinach, co widać szczególnie w pierwszym kwartale.

Warren Buffett w transie zakupów. Berkshire Hathaway wykorzystuje słabość rynku ropy i gazu

Mimo że akcje Apple w tym roku wzrosły już o 27%. Ives uważa, że oprócz siły sprzętowej, inwestorzy powinni liczyć na przyspieszenie przychodów z usług, w oparciu o 100 milionów nowych użytkowników iPhone'a dodanych w ciągu ostatnich 15 miesięcy i wzrost cen.

Akcje Apple`a są dostępne na platformie SaxoInvestor pod tym linkiem.

akcje apple

 

Ives przekonuje również, że segment usług jest niedocenianą gałezią przez ulicę i powinien być wyceniany na 1,2-1,3 bln USD. Wzrost z tego miejsca może zobaczyć akcje Apple ponownie przetestować wszechczasów ponad 180 dolarów.

Bank centralny Australii zatrzyma cykl podwyżek stóp procentowych, bo gospodarka kraju mocno zwolniła - ocenia Saxo Bank

Apple wprowadza usługę „Pay Later" pozwalającą na opóźnione płatności za pomocą Apple Pay

Apple ogłosiło uruchomienie nowej usługi „Apple Pay Later", która umożliwia użytkownikom podzielenie płatności dokonanych za pomocą Apple Pay na cztery równe raty rozłożone na sześć tygodni, bez odsetek i opłat. Użytkownicy mogą ubiegać się o kredyt w wysokości od 50 do 1000 USD za pośrednictwem Apple Wallet, a firma przeprowadza „miękką analizę kredytową" przed udzieleniem pożyczki. Usługa jest oferowana przez Apple Financing, a Goldman Sachs jest emitentem poświadczenia płatności Mastercard używanego do realizacji zakupów.

udostępnij: