Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Credit Suisse w tarapatach. Instytucja finansowa opóźnia publikację wyników, akcje spadają

Credit Suisse, szwajcarska instytucja finansowa, poinformował o opóźnieniu publikacji swojego raportu rocznego, co spowodowało spadek akcji o 5%. Firma uzasadniła opóźnienie wezwaniem Komisji Papierów Wartościowych i Giełd z 8 marca, dotyczącym korekt do sprawozdań z przepływów pieniężnych z lat 2020 i 2019. Bank poinformował, że opóźnienie ma na celu dokładniejsze zrozumienie otrzymanych uwag.

Silvergate Bank kończy działalność, to kolejny cios dla całego rynku kryptowalut

Credit Suisse to firma, która przetrwała wiele skandali finansowych na przestrzeni ostatnich kilku lat, takich jak upadek dużych klientów Archegos Capital i Greensill Capital. Akcje firmy są bliskie najniższego poziomu od 30 lat. Bank przechodzi drugą w ciągu ostatnich lat gruntowną reorganizację pod kierownictwem prezesa Ulricha Koernera, który wydziela bank inwestycyjny i przesuwa punkt ciężkości na zarządzanie majątkiem.
 

Akcje Credit Suisse są dostępne na platformie SaxoInvestor pod tym linkiem.

credit suisse

Adidas zmniejsza dywidendę po kosztownym rozstaniu z Kanye Westem

W lutym Credit Suisse odnotował piątą z rzędu stratę kwartalną i przewidywał, że jego bank inwestycyjny i biznes zarządzania majątkiem znów będą tracić pieniądze. Bank zlikwidował 9 tys. miejsc pracy.

Dodatkowo, na początku tego tygodnia poinformowano, że jeden z największych akcjonariuszy Credit Suisse, zarządzający aktywami Harris Associates, całkowicie wycofał się ze swojej pozycji. W lutym firma ogłosiła, że prezes Axel Lehmann jest badany przez szwajcarskich regulatorów za uwagi, które wygłosił w zeszłym roku na temat wycofywania klientów.

Obecne problemy Credit Suisse są kolejnymi wyzwaniami, jakie musi zmierzyć się firma. Opóźnienie publikacji raportu rocznego może wpłynąć na jej wizerunek i sytuację na rynku. Przyszłość Credit Suisse wydaje się niepewna, ale firma podejmuje działania, aby poradzić sobie z problemami i odbudować swoją reputację.

Warren Buffett stawia na branżę energetyczną. Berkshire Hathaway zwiększa udziały w spółce z tego sektora

Zgarnij 450 zł na prowizje i zbuduj swoje zagraniczne portfolio za darmo (tylko do 11 marca)

Saxo Bank to duński bank inwestycyjny, który w ostatnim czasie wprowadził znaczące zmiany w swojej ofercie dla polskich inwestorów. Zostały m.in. obniżone prowizje od transakcji i zlikwidowano dla klientów w Polsce opłatę za przechowywanie (custody fee). Bank udostępnia też atrakcyjne oprocentowanie wolnych środków na rachunku inwestycyjnym i zamierza wprowadzać kolejne udogodnienia.

Z tej okazji proponuje naszym widzom i czytelnikom dodatkowy bonus w postaci kwoty 450 zł na prowizje, do wykorzystania przez 3 miesiące w transakcjach na rynku kasowym. Z oferty mogą skorzystać wszyscy, którzy zdecydują się otworzyć rachunek z naszego linku partnerskiego do 11 marca 2023 r.

Załóż rachunek w Saxo Banku do 11 marca i odbierz 450 PLN na prowizje

Artykuł przygotowany przy wykorzystaniu narzędzi inwestycyjnych Saxo Banku, partnera serwisu Strefa Global Market. Materiał zawiera linki partnerskie.

udostępnij: