Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Netflix odnotowuje wzrost liczby subskrybentów, kurs akcji reaguje pozytywnie. Jednak w tle pojawiają się kolejne podwyżki cen abonamentów

Netflix odnotował solidne zyski i liczbę subskrybentów za trzeci kwartał roku, co spowodowało gwałtowny wzrost kursu akcji po godzinach handlu.


Tesla rozczarowała Wall Street. Elon Musk ostrzega przed przyszłością i wskazuje kluczowe zagrożenia

W trzecim kwartale spółka odnotowała zysk w wysokości 3,73 USD na akcję, w porównaniu z konsensusem szacowanym przez analityków z Wall Street śledzonych przez FactSet na poziomie 3,49 USD. Przychody wyniosły 8,54 mld USD, zgodnie z oczekiwaniami analityków na poziomie 8,54 mld USD. Liczba płatnych subskrypcji wyniosła 8,8 miliona w porównaniu z szacunkami na poziomie 6,1 miliona.

Wojna ma duży wpływ na wyniki Lockheed Martin. Producent odrzutowców F-35 odnotowuje solidny kwartał

Netflix prognozował również przychody w wysokości 8,7 mld USD w bieżącym kwartale, w porównaniu z konsensusem na poziomie 8,78 mld USD. „Jesteśmy optymistycznie nastawieni do naszych perspektyw i przyszłości rozrywki” - napisał zarząd w liście do inwestorów.

Akcje Netflix w pierwszym rzucie wzrosły o 12% po informacjach, ale potem rynek zgasił wzrost. 

Akcje Netflixa są dostępne na platformie SaxoTrederGo pod tym linkiem.

netflix

Ktoś mówił o kryzysie? Amerykańskie banki raportują rekordowe wyniki - wzrost nawet o ponad 20%

Poprawia się również rentowność

Netflix spodziewa się marży zysku operacyjnego na poziomie 20% w 2023 r., co stanowi górną granicę wcześniejszego przedziału od 18% do 20%. Zarząd przewiduje teraz lepsze marże operacyjne w przyszłym roku, mówiąc inwestorom, aby spodziewali się przedziału od 22% do 23%.

Nastąpiły zmiany w cenach. Od środy firma streamingowa poinformowała, że podnosi miesięczne ceny swojego planu Premium w USA do 22,99 USD z 19,99 USD, podczas gdy plan podstawowy wzrośnie do 11,99 USD z 9,99 USD. W lipcu Netflix usunął opcję subskrypcji planu Basic dla nowych klientów. Firma poinformowała, że ceny planów z reklamami i Standard pozostaną takie same. Nie ma póki co informacji o wzroście cen w Polsce.

Zagraniczne media komentują polityczną zmianę w Polsce. Przewaga opozycji to zwrot ku demokracji

Netflix przywołał sukces „One Piece", który był adaptacją na żywo bestsellerowej serii mangi. Serial wywołał wiele dyskusji w mediach społecznościowych i zgromadził 62 miliony wyświetleń.

Do środowego zamknięcia akcje Netflix spadły o 27% w ciągu ostatnich trzech miesięcy z powodu obaw o rentowność i perspektywy wzrostu. Najnowsze dane spółki rozwiały niektóre z tych obaw.

Prognozy dla giełd i rynków finansowych do końca 2023. Najnowszy raport o tym w co i jak inwestować

udostępnij: