Przejdź do treści
nvidia wyniki
Kategoria::
Kategoria

Nvidia miażdży oczekiwania Wall Street. CEO spółki zapowiada, że w 2025 będzie jeszcze lepiej

Nvidia ($NVDA) po środowej sesji na amerykańskim parkiecie ogłosiła wyniki za czwarty kwartał fiskalny 2024 r., które pobiły prognozy analityków zarówno pod względem zysku na akcję, jak i przychodów. Nvidia podkreśliła również, że prognozy na bieżący kwartał są jeszcze bardziej obiecujące, niż pierwotnie przewidywano.


Zysk i przychody powyżej oczekiwań

W czwartym kwartale roku fiskalnego 2024 Nvidia odnotowała skorygowany zysk na akcję w wysokości 5,16 USD, podczas gdy analitycy oczekiwali 4,64 USD. Przychody firmy wyniosły 22,10 mld USD, przewyższając prognozy na poziomie 20,62 mld USD.

Na nadchodzący kwartał Nvidia prognozuje sprzedaż na poziomie 24,0 mld USD, co również jest wyższe od oczekiwań analityków (22,17 mld USD).

Po ogłoszeniu wyników, akcje Nvidii odnotowały wzrost o około 10% w handlu aftermarket.

Zobacz także: Wspaniała siódemka jest już warta tyle co dwukrotność rynku giełdowego w Japonii. Nadmierna koncentracja rynku budzi niepokój

Silny popyt na chipy AI

Głównym motorem napędowym wzrostu Nvidii jest rosnący popyt na jej procesory graficzne (GPU) do serwerów, wykorzystywane do tworzenia dużych modeli sztucznej inteligencji (AI). Sprzedaż w segmencie Data Center wzrosła o 409% rok do roku do 18,40 mld USD i stanowi obecnie większość przychodów firmy.

Sprzedaż w centrach danych Nvidii wzrosła o 409%, osiągając 18,40 mld USD. To głównie za sprawą silnej sprzedaży chipów AI dla serwerów, w szczególności chipów „Hopper" firmy.

Zobacz także: Goldman Sachs wciąż widzi potencjał wzrostu w akcjach z USA. Analitycy podnoszą prognozę dla indeksu S&P500

Niedobór chipów AI

Pomimo poprawy dostępności chipów AI, Nvidia nadal spodziewa się niedoboru, zwłaszcza w przypadku nowej generacji chipów B100, które mają zostać wprowadzone na rynek w tym roku.

Słabszy wzrost w segmencie gier

Działalność firmy w zakresie gier, która obejmuje karty graficzne do laptopów i komputerów PC, odnotowała wzrost o 56% rok do roku do 2,87 mld USD. Jest to zdecydowanie niższy wzrost niż w segmencie Data Center, ale wciąż imponujący wynik.

Jensen Huang, CEO Nvidii, wyraził ufność w rozmowie z analitykami co do dalszego wzrostu w 2025 roku. Podkreślił, że popyt na procesory graficzne firmy pozostanie wysoki, ze względu na rosnące zastosowania sztucznej inteligencji w różnych sektorach przemysłu.

Zobacz także: Obligacje skarbowe dają obecnie najlepszy stosunek zysku do ryzyka, w każdym scenariuszu rynkowym, mówi Althea Spinozzi z Saxo Bank

Tagi

udostępnij: