Przejdź do treści
AI WYSCIG WALL STREET
Kategoria::
Kategoria

3 spółki z obszaru AI, które według analityków będą liderami wzrostów w drugiej połowie 2024

Rynki amerykańskie zaczęły 2024 rok z impetem, mają za sobą świetną połówkę roku. S&P500 wzrósł w tym roku o około 15%, ustanawiając 31 rekordów zamknięcia – najwięcej w pierwszej połowie roku od 2021, kiedy indeks osiągnął 34 rekordy, według Dow Jones Market Data. Tempo wzrostu przypomina pierwszą połowę 2023 roku, kiedy to indeks zyskał ponad 24%. Za lwią część wzrostu odpowiada cała gorączka technologiczna związana z AI. Jak wskazuje Melius Research: Apple, AMD i Intel, firmy wcześniej uważane za opóźnione w wyścigu sztucznej inteligencji, mogą zabłysnąć w drugiej połowie tego roku.
 


AI i wielkie technologie napędzają wzrosty S&P 500

W pierwszej połowie 2024 roku największymi beneficjentami boomu na sztuczną inteligencję były Nvidia, Broadcom i kilku innych producentów chipów. Działo się tak, ponieważ duże firmy technologiczne planowały zwiększyć wydatki na infrastrukturę AI. Według analityka Bena Reitzesa tempo tych inwestycji może jednak zwolnić w dalszej części roku.

Notowania S&P500 są dostępne na platformie SaxoTraderGo pod tym linkiem

Dobra wiadomość dla hossy: spadki Nvidii nie załamują rynku

W tym roku Apple i Microsoft traciły już kilkukrotnie miano lidera pod względem kapitalizacji na rzecz Nvidii. Po poniedziałkowej sesji sytuacja wygląda następująco. Obecnie Apple w tym tygodniu już przeskoczył dotychczasowego lidera Microsoft: 

Elon Musk ponownie najbogatszy na świecie. Tesla wraca do gry nie dzięki samochodom elektrycznym, ale magazynowaniu energii

Apple, AMD i Intel liderami wzrostów w drugiej połowie roku, według analityków

Spadek inwestycji niekoniecznie oznacza pęknięcie bańki AI, ale raczej okazję do przesiadki na inne spółki technologiczne. Analityk wymienia tu AMD, Apple i Intel, czyli firmy z niższymi oczekiwaniami rynku. „Ponownie wierzymy w ruch 'doganiający' dla niektórych firm z sektora półprzewodników, sprzętu komputerowego, a nawet oprogramowania - tych z niższymi oczekiwaniami" - napisał Reitzes w analizie.
 

W przypadku AMD uwaga skupiała się na próbach konkurowania z Nvidią w segmencie procesorów graficznych do centrów danych AI. Reitzes zwraca jednak uwagę na procesory AMD do komputerów osobistych, gdzie również ważnym graczem jest Intel. „AMD może być 'czystszym' sposobem na wykorzystanie tych cyklów, ponieważ obniżono oczekiwania wobec ich akceleratorów AI, a spółka nie boryka się z problemami Intela związanymi z własną produkcją układów" - napisał. Analityk utrzymał rekomendację kupna dla obu akcji, wyznaczając cenę docelową 210 dolarów dla AMD i 37 dolarów dla Intela.

Akcje AMD są dostępne na platformie SaxoTraderGo pod tym linkiem

Jen japoński najsłabszy od 1986 roku, w tle kolejne interwencje walutowe

Akcje Intela są dostępne na platformie SaxoTraderGo pod tym linkiem

Wybory parlamentarne we Francji: porażka Le Pen, wygrana lewicy. Reakcja giełdy na wybory

Apple na fali wzrostu dzięki strategii AI

Kurs akcji Apple systematycznie rośnie od czasu ogłoszenia strategii AI w zeszłym miesiącu. Reitzes uważa, że wraz z premierą nowego iPhone'a czeka nas dalsza zwyżka. Wcześniej sugerował, że może to doprowadzić do "supercyklu" z 20-procentowym wzrostem przychodów ze smartfonów przez nawet dwa lata. Analityk utrzymał rekomendację kupna i cenę docelową 260 dolarów za akcję Apple.

Nie jest jedynym, który spodziewa się wzrostu sprzedaży iPhone'ów. Daniel Ives z Wedbush podtrzymał swoją opinię, że Apple skorzysta z nowej fali wymian urządzeń przez użytkowników. „Uważamy, że po lepszym niż oczekiwany kwartale marcowym, na różnych rynkach pojawiają się oznaki optymizmu dotyczącego wzrostu sprzedaży iPhone'ów. Ostatecznie wierzymy teraz, że czerwiec będzie ostatnim kwartałem ze spadającą sprzedażą w Chinach, a od września nastąpi odbicie" - napisał Ives. Analityk utrzymał rekomendację "outperform" i cenę docelową 275 dolarów za akcję Apple.

Akcje Apple`a są dostępne na platformie SaxoTraderGo pod tym linkiem

Złoty pod presją po decyzji Fed. Prognozy wskazują na możliwość umocnienia

RAPORT JAK INWESTOWAĆ ZA GRANICĄ

Opcjonalnie: https://zagranica.strefainwestorow.pl/

 

Tagi

udostępnij: