Przejdź do treści
ELON MUSK NAJBOGATSZY
Kategoria::
Kategoria

Elon Musk ponownie najbogatszy na świecie. Tesla wraca do gry nie dzięki samochodom elektrycznym, ale magazynowaniu energii

Ogłoszenie wyników dostaw przez Teslę ($TSLA) spowodowało gwałtowny wzrost akcji i wywołało wiele dyskusji na Wall Street na temat wyników oraz przede wszystkim spowodowało, że Elon Musk ponownie stał się najbogatszym człowiekiem na świecie. Inwestorzy zastanawiają się, gdzie dalej podążą akcje, gdy już prawie odrobiły straty z 2024 roku.

Wybory w Wielkiej Brytanii: "kupuj plotki, sprzedawaj fakty". Ekspertka Saxo Banku wskazuje scenariusze dla akcji i funta

We wtorek Tesla ogłosiła, że dostarczyła około 444 000 samochodów w drugim kwartale, co jest lepszym wynikiem niż prognozowane 438 000 pojazdów, ale o około 5% mniej niż rok wcześniej. Wielu analityków przewidywało dostawy na poziomie 415 000 pojazdów, więc wyniki te przyniosły ulgę. Wtorkowe wyniki opisywałem w artykule: „Elon Musk triumfuje. Tesla znowu wynikami przebija oczekiwania, akcje mocno w górę"

We wtorek akcje Tesli wzrosły o 10%. W środę akcje osiągnęły poziom 248,35 USD, co jest tylko 13 centów poniżej zamknięcia roku 2023, co jest niesamowitym powrotem dla akcji, które były nawet poniżej 140 USD za sztukę jeszcze 22 kwietnia. Akcje Tesli zakończyły środową sesję z wzrostem o 6,5%, osiągając cenę 246,39 USD, podczas gdy indeks S&P 500 (SPX) wzrósł o 0,5%, a Dow Jones Industrial Average (DJIA) spadł o 0,1%.

Wzrosty na akcjach Tesli przez siedem kolejnych sesji, zwiększyły niemal o 30 miliardów dolarów majątek CEO Elona Muska, czyniąc go ponownie najbogatszym człowiekiem na świecie, wyprzedzając Jeffa Bezosa.
 

Źródło: https://www.forbes.com/real-time-billionaires/#2dcf9d1e3d78

Jen japoński najsłabszy od 1986 roku, w tle kolejne interwencje walutowe

Wraca pozytywny sentyment na Teslę

Pozytywne komentarze na Wall Street wspierają wzrost akcji. Większość opinii na temat wyników dostaw Tesli jest pozytywna. Analityk Wedbush, Dan Ives, napisał: „Przy większości obniżek cen za nami i stabilizacji popytu na EV na całym świecie, zwłaszcza w Chinach, uważamy, że Tesla osiągnie roczną trajektorię 2 milionów jednostek w ciągu najbliższych kwartałów". On ocenia akcje jako Kupuj i podniósł swoją cenę docelową do 300 USD z 275 USD za akcję. Analityk CFRA, Garrett Nelson, również ocenia akcje jako Kupuj, podnosząc swoją cenę docelową do 250 USD za akcję z 230 USD. „To znacząco zmniejsza obawy dotyczące słabnącego popytu na EV, ,napisał w raporcie we wtorek.
 

Skrajna prawica na czele w pierwszej turze wyborów parlamentarnych we Francji. Le Pen straszy rynki finansowe

Wzrost sprzedaży magazynów energii

Nie wszystkie opinie były jednak tak pozytywne. Analityk Guggenheim, Ronald Jewsikow, napisał: „Spadek dostaw o 5% nigdy nie wyglądał tak dobrze". Uważa, że większość 10% wzrostu wynikała z rekordowych wdrożeń magazynowania energii, a nie sprzedaży samochodów. Tesla sprzedaje magazyny energii rezerwowej klientom indywidualnym i zakładom energetycznym. W drugim kwartale wdrożyła 9,4 gigawatogodzin magazynowania - to rekord. Poprzedni rekord wynosił 4,1 gigawatogodzin. Tak ogromny wzrost może prowadzić do wyższych prognoz sprzedaży i zysków, twierdzi Jewsikow. On ocenia akcje Tesli jako Sprzedaj i ma cenę docelową 134 USD za akcję. Analityk Wells Fargo, Colin Langan, ocenia akcje jako Sprzedaj i ma cel 120 USD.

Langan przewidywał 385 000 dostaw w drugim kwartale, więc Tesla przekroczyła jego prognozy. Jednak nadal nie uważa, że Tesla osiągnie sprzedaż na poziomie 1,8 miliona w 2024 roku - obecny konsensus.

Ponad 40 analityków zajmuje się akcjami Tesli, według FactSet. Większość z nich będzie miała raport na temat liczby dostaw, ale ogólnie to było zwycięstwo dla Tesli.

Antymonopolowe śledztwo UE: Microsoft na celowniku za praktyki związane z Teams

Z akcjami w okolicach 235 USD za sztukę w handlu przed sesją, inwestorzy będą się zastanawiać, jak wysoko mogą one wzrosnąć, lub czy rajd się zatrzyma. Akcje Tesli rosły przez sześć kolejnych dni, zyskując prawie 27% w tym okresie.

Tesla „testuje długoterminową linię trendu spadkowego", mówi założycielka Fairlead Strategies i analityczka Katie Stockton. „Kilka tygodni zamknięcia powyżej 226 USD byłoby byczym odwróceniem". Nie dokonuje ona fundamentalnej oceny akcji Tesli. Analitycy techniczni patrzą na wykresy, aby zorientować się, gdzie inwestorzy kupowali i sprzedawali akcje w przeszłości i dokąd mogą zmierzać w krótkim i średnim terminie.

Linię trendu spadkowego można narysować od szczytów z 2021 roku, kiedy akcje były powyżej 400 USD za sztukę. Utrzymanie się powyżej 226 USD byłoby pozytywnym sygnałem, mówi założyciel CappThesis, Frank Cappelleri. Stabilność cen po dostawach byłaby dobrym sygnałem dla byczych inwestorów. Jednak wiele rzeczy może wpłynąć na akcje Tesli w jedną lub drugą stronę.

Nvidia najwyżej wycenianą spółką na świecie. Wyprzedziła Microsoft i Apple

Wyniki finansowe będą ogłoszone jeszcze w tym miesiącu. Wall Street spodziewa się zysku na akcję na poziomie 60 centów. Niespodziewanie silne wyniki dostaw i liczba wdrożeń magazynów energii ułatwią osiągnięcie lub przekroczenie tego wyniku.

Kolejnym wydarzeniem będzie zaplanowane na 8 sierpnia spotkanie dotyczące robotaksówek. „Jak Tesla będzie naliczać opłaty za usługę, czas pracy pojazdu, koszty związane z płaceniem kierowcom za korzystanie z ich pojazdów we flocie robotaksówek [są nieznane]", napisał we wtorek analityk Baird, Ben Kallo. „Oczekujemy, że Tesla odroczy omówienie tych i innych szczegółów do wydarzenia inauguracyjnego". On ocenia akcje Tesli jako Kupuj i ma cenę docelową 280 USD.

Złoty pod presją po decyzji Fed. Prognozy wskazują na możliwość umocnienia

RAPORT JAK INWESTOWAĆ ZA GRANICĄ

Opcjonalnie: https://zagranica.strefainwestorow.pl/

udostępnij: