Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Amerykanie rozpoczynają badania geologiczne w ramach programu atomowego w Polsce (Briefing)

Informacja dnia

Bechtel ogłosił rozpoczęcie badań geologicznych związanych z projektem pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce. Celem badań, które są jednym z kamieni milowych wskazanych w podpisanym we wrześniu ubiegłego roku kontrakcie na usługi inżynieryjne, jest zwiększenie wiedzy na temat warunków geologicznych i hydrogeologicznych w lokalizacji elektrowni.

W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele polskiego i amerykańskiego rządu, a także organów regulacyjnych, instytucji naukowych i władz lokalnych. Wśród obecnych byli Maciej Bando, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, Miłosz Motyka, wiceminister klimatu i środowiska i Beata Rutkiewicz, wojewoda pomorska. Gościem honorowym był Mark Brzezinski, ambasador USA w Polsce.

Nagłówki warte uwagi

X files 

Jak twierdzi Międzynarodowa Agencja Energii: globalna sprzedaż samochodów elektrycznych jest na dobrej drodze, aby w tym roku ponownie silnie wzrosnąć i osiągnąć około 17 mln pojazdów. Ponad 1 na 5 samochodów sprzedanych na całym świecie w 2024 r. będzie pojazdem elektrycznym.

https://x.com/IEA/status/1782802875380306086

udostępnij: