Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

To już ostatnia chwila, aby wziąć udział w Konkursie dla mediów „Platynowe Megawaty”

Tylko do 12 kwietnia br. można przesyłać zgłoszenia w Konkursie dla mediów „Platynowe Megawaty”, w ramach którego nagrodzone zostaną najlepsze materiały 2022 roku, dotyczące rynków energii, gazu i OZE. W tegorocznej odsłonie plebiscytu dziennikarze zawalczą o wyróżnienia w nowych kategoriach.


Konkurs jest organizowany z myślą o przedstawicielach mediów ogólnopolskich i regionalnych, którzy jako autorzy materiałów prasowych, radiowych, telewizyjnych, internetowych, a także m.in. podcastów przybliżają czytelnikom zawiłości związane z sektorem energetycznym. I o ile ten aspekt wpisany jest na stałe w DNA plebiscytu, o tyle z roku na rok ewoluuje jego formuła, co jest wynikiem zmieniającego się świata oraz samych mediów. Edycja 2022 może się więc poszczycić zupełnie nowymi kategoriami, w ramach których dziennikarze zawalczą i o tytuły, i o nagrody pieniężne. Są to:

  • Dziennikarz Roku 2022 (nagroda główna),

 

  • Najlepszy materiał na temat transformacji energetycznej w 2022 roku (wyróżnienie),

 

  • Najlepszy materiał na temat rynku gazu w 2022 roku (wyróżnienie),

 

  • Najlepszy materiał na temat branży energetycznej w mediach regionalnych w 2022 roku (wyróżnienie),

 

  • Najlepszy materiał audiowizualny na temat branży energetycznej w 2022 roku (wyróżnienie),

 

  • Najlepszy materiał newsowy na temat branży energetycznej w 2022 roku (wyróżnienie).

Idea Konkursu pozostaje niezmienna – popularyzacja obiektywnego, etycznego i wysoce merytorycznego dziennikarstwa, a także rozwijanie debaty publicznej oraz edukacja mediów, bowiem inicjatywą towarzyszącą Konkursowi są organizowane wspólnie z Partnerami warsztaty dla dziennikarzy, stanowiące doskonałą okazję do zapoznania się aktualnymi zagadnieniami branżowymi.

Dziennikarskie podsumowanie 2022 roku

Dziewiąta edycja ruszyła 15 marca i potrwa do 12 kwietnia 2023 r. W tym czasie zarówno autorzy publikacji (dziennikarze), jak i kolegia redakcyjne, członkowie Kapituły Konkursu czy przedstawiciele TGE mogą zgłaszać opublikowane między 1 stycznia a 31 grudnia 2022 r. materiały, które traktowały o energii elektrycznej, gazie, odnawialnych źródłach energii, ciepłownictwie itp. Jednym słowem – pod lupę brana jest szeroko rozumiana energetyka.

Siła przekazu

Co liczy się przy wyborze laureatów? Kapituła Konkursu, w skład której wchodzą przedstawiciele Patronów, Partnerów oraz Organizatora, oceni wszystkie zgłoszone prace, biorąc pod uwagę m.in. wartość informacyjną materiału, jego poprawność merytoryczną, formę i czytelność wypowiedzi, a także walory publicystyczno-edukacyjne. Zwycięskie publikacje ma bowiem cechować jasność przekazu, obiektywizm oraz przestrzeganie zasad etyki. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się w maju 2023 r., podczas uroczystej gali.

Partnerzy

Inicjatywę, jak co roku, wspierają Patroni honorowi: Minister Aktywów Państwowych, Minister Klimatu i Środowiska oraz Prezes Urzędu Regulacji Energetyki, a także jeszcze liczniejsze grono Partnerów: TAURON Polska Energia S.A. (Partner strategiczny), Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o., GAZ-SYSTEM S.A., Izba Rozliczeniowa Giełd Towarowych S.A., PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., PKP Energetyka S.A., Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A., Respect Energy S.A. oraz Veolia Energy Contracting Poland Sp. z o.o. Organizator: Towarowa Giełda Energii S.A.

Szczegóły Konkursu znajdują się na stronie www.tge.pl w zakładce Konkurs Platynowe Megawaty, a dodatkowych informacji udziela Biuro Prasowe TGE pod adresem press@tge.pl. Serdecznie zapraszamy do udziału w plebiscycie.

Tagi

udostępnij: