Grupa Mercor – wzrost zamówień we wszystkich pionach | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
23 paź 2017, 10:57

Grupa Mercor – wzrost zamówień we wszystkich pionach

Pierwsze zamówienia na oddzielenia przeciwpożarowe

Grupa Mercor, należąca do grona liderów europejskiego rynku w branży systemów biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych, we wrześniu 2017 r. pozyskała zamówienia w wysokości 34,5 mln zł wobec 22,3 rok wcześniej, co oznacza 55-proc. wzrost rok do roku.

W całym drugim kwartale roku obrotowego 2017/2018 (czyli od lipca do września 2017 r.) Grupa pozyskała zamówienia o wartości 94,7 mln zł wobec 65,7 mln zł, co oznacza wzrost o 44% rok do roku.

Z kolei w okresie od kwietnia do września 2017 (I półrocze roku obrotowego Grupy 2017/2018) Grupa pozyskała zamówienia o wartości ok. 175,3 mln zł wobec 137,0 mln zł w analogicznym okresie rok wcześniej, co oznacza wzrost o 28% rok do roku.

Grupa odnotowuje wzrost wartości zamówień we wszystkich pionach produktowych. zarówno w kraju jak i za granicą. Grupa rozpoczęła zbieranie zamówień na nowatorskie rozwiązania z zakresu oddzieleń przeciwpożarowych oferowane od sierpnia tego roku przez spółkę zależną DFM Doors.

Wzrost wartości zamówień odnotowujemy we wszystkich pionach produktowych Grupy zarówno w kraju jak i za granicą. Regularnie rosnący poziom zamówień to przede wszystkim efekt inwestycji m.in. w zwiększenie mocy produkcyjnych, reorganizację produkcji i rozszerzenia portfela produktów we wszystkich pionach. Dziś produkujemy większe wolumeny w znacznie krótszym czasie i jesteśmy przygotowani na większe zamówienia klientów. Ponadto pracujemy nad rozwojem sprzedaży trzech nowych strategicznych produktów Grupy: płyty mcr Silboard, której produkcja będzie zwiększana, rodziny klap oddymiających na bazie PVC mcr Ultra Therm, których sprzedaż za chwilę ruszy oraz rozwiązań pod marką DFM z zakresu oddzieleń przeciwpożarowych produkowanych od niedawna przez DFM Doors. W tej chwili produkty te są na wczesnym etapie wprowadzania na rynek – dla przykładu wartość zamówień na nowatorskie produkty DFM Doors na koniec września wynosiła około 200 tys. zł. Widzimy ogromne perspektywy dla wszystkich nowych produktów zarówno na rynku krajowym, jak i za granicą

powiedział Krzysztof Krempeć, Prezes Zarządu „MERCOR” S.A.

Przykładowe zamówienia pozyskane przez Grupę w II kwartale roku 2017/2018:

  • Tunel w Katarze, Doha, ogniochronne zabezpieczenia konstrukcji
  • Centrum konferencji klimatycznej w Bonn, Niemcy, systemy oddymiania
  • Centrum logistyczne Post Group, Belgia, systemy oddymiania
  • Biurowiec Nowogrodzka Square, Warszawa, systemy wentylacji pożarowej
  • Kopalnia Gazu Ziemnego LMG dla PGNiG, ogniochronne zabezpieczenia konstrukcji

O Spółce

MERCOR” S.A. z siedzibą w Gdańsku istnieje od 1988 roku. Jest jednym z największych w Polsce podmiotów działających w branży systemów biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych. Tworzy grupę kapitałową, która na europejskim rynku należy do wiodących podmiotów w branży. Na ofertę Spółki składają się: systemy wentylacji pożarowej, zabezpieczenia ogniochronne konstrukcji budowlanych, systemy oddymiania, odprowadzania ciepła i doświetleń dachowych. Imponującą listę realizacji Grupy „MERCOR” tworzą m.in. obiekty takie jak: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Hotel Westin, Hotel Hilton, Narodowy Bank Polski, Biblioteka Narodowa, Poznańskie Centrum Finansowe, Galeria Kazimierz w Krakowie, Złote Tarasy, Zakłady Chemiczne Puławy, Zakłady Chemiczne Dwory, Zakłady Azotowe Puławy, Rondo 1, Domoteka, PKN Orlen Płock, Canal Plus Cyfrowa. Na rynku czeskim Grupa może pochwalić się takimi realizacjami jak: Narodowy Bank Czeski, hotele Four Seasons, Hilton, Le Palais, Marriott, SAS Radisson, sieci sklepów Hypernova, Kaufland, Tesco, a na rynku hiszpańskim do klientów spółki Tecresa zaliczają sie m.in. Ikea, Peugeot, Coca-Cola, Whirpool, Flex, Sanitas, Opel i wiele innych. Od lipca 2007 roku akcje „MERCOR” S.A. są notowane na GPW.

Źródło: Spółka, #MCR

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości