InventionMed planuje współpracę z koncernem medycznym Croma Pharma GmbH | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
20 maj 2019, 09:05

InventionMed planuje współpracę z koncernem medycznym Croma Pharma GmbH

InventionMed - technologiczna spółka z branży medycznej zmierzająca na główny rynek GPW, rozpoczyna rozmowy dotyczące współpracy z globalnym koncernem Croma Pharma GmbH. Firma specjalizująca się w przemysłowej produkcji strzykawek z kwasem hialuronowym, wesprze InventionMed w działaniach związanych z produkcją i komercjalizacją wirtualnej strzykawki – drugiego po TutorDerm projektu rozwojowego spółki.

Croma Pharma GmbH to koncern farmaceutyczny, który zajmuje się opracowywaniem, produkcją i dystrybucją produktów z branży dermatologii estetycznej i jest jednym z wiodących ekspertów w dziedzinie medycyny estetycznej w Europie. Firma posiada 12 spółek zależnych na czterech kontynentach oraz ponad 70 placówek handlowych i partnerów na całym świecie. Spółka specjalizuje się w produkcji strzykawek z kwasem hialuronowym – jest właścicielem najbardziej zaawansowanej na świecie linii do ich napełniania.

Kontakty biznesowe, doświadczenie oraz skala działalności Croma Pharma GmbH umożliwi InventionMed dostęp do rynków światowych (głównie Zachodniej Europy, Australii i obu Ameryk) w zakresie dystrybucji symulatorów, co może znacząco przełożyć się zarówno na zwiększenie skali działalności spółki oraz jej rozpoznawalności a także na osiągane wyniki finansowe.

– Współpraca z Croma Pharma GmbH to dla nas bardzo duża szansa na szybszy rozwój i komercjalizację wirtualnej strzykawki. Wiedza i doświadczenie najwyższej klasy specjalistów z dziedziny medycyny estetycznej pomoże nam na dokładne odwzorowanie realnych procedur związanych ze wstrzykiwaniem substancji podskórnych w wirtualnym świecie, a także da nam możliwości na zwiększenie skali działalności na zagranicznych rynkach – komentuje Tomasz Kierul, Prezes Zarządu InventionMed S.A.

Wirtualna strzykawka to rewolucyjne na skalę światową urządzenie – sprzęt szkoleniowy dedykowany przyszłym specjalistom z dziedziny dermatologii klinicznej i estetycznej. Symulator medyczny pozwoli na ćwiczenie zastrzyków podskórnych z pominięciem praktyki na organizmach żywych. Urządzenie wyeliminuje możliwość wystąpienia komplikacji zdrowotnych u pacjentów, wpłynie również na skrócenie tzw. krzywej uczenia. Projekt otrzymał dofinansowanie od Kujawsko-Pomorskiej Agencji Innowacji w ramach Funduszu Badań i Wdrożeń. Masowa komercjalizacja tego produktu zaplanowana jest na przełom 2020/21 roku.

InventionMed planuje również zmianę rynku notowań z NewConnect na rynek główny GPW. W kwietniu spółka złożyła prospekt emisyjny do KNF.

O Spółce:

InventionMed S.A. to notowana na NewConnect innowacyjna polska spółka technologiczna działająca w segmencie medycznym. Firma specjalizuje się w tworzeniu symulatorów medycznych w technologii wirtualnej rzeczywistości na potrzeby edukacji w dziedzinie dermatologii klinicznej i estetycznej. Docelowo, przygotowane aplikacje mają umożliwić realizację wielu różnych zabiegów dermatologicznych. W zależności od potrzeb tworzone będą kolejne aplikacje, które umożliwią symulację leczenia konkretnych, coraz bardziej skomplikowanych schorzeń medycznych. InventionMed S.A. rozpoczęło działalność w styczniu 2018 r.

Źródło: Spółka, #INM

Ostatnie wiadomości