Carbon Studio: The Wizards 6 czerwca zadebiutuje na Oculus Quest | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
24 maj 2019, 13:08

Carbon Studio: The Wizards 6 czerwca zadebiutuje na Oculus Quest

The Wizards – najbardziej znany tytuł producenta innowacyjnych gier i aplikacji VR (wirtualna rzeczywistość) na komputery osobiste i urządzenia mobilne – zadebiutuje na Oculus Quest. Gra będzie dostępna na wydanych kilka dni temu bezprzewodowych goglach VR nowej generacji od 6 czerwca.

- Przez kilka ostatnich miesięcy pracowaliśmy nad tym, aby The Wizards trafiło na nowe gogle z najwyższą jakością. Bardzo się cieszymy, że już za niespełna dwa tygodnie – nasz tytuł trafi na Oculus Quest, autonomiczny system stworzony z myślą o wirtualnej rzeczywistości, dzięki czemu użytkownicy posiadający gogle VR i kontrolery będą mogli grać niemal wszędzie. – informuje Aleksander Caban, członek zarządu Carbon Studio.

Oculus Quest to rozwiązanie, które nie potrzebuje podłączenia do komputera czy smartfona. Składa się z gogli i kontrolerów ruchowych. Urządzenie dostosowuje się do każdych warunków, dlatego gracz może grać na dużej przestrzeni albo w ciasnym pomieszczeniu, stojąc lub siedząc. Wbudowane czujniki przenoszą ruchy gracza do rzeczywistości wirtualnej i zapewniają monitorowanie w pełnym zasięgu – niezależnie od tego, w którą stronę patrzy. The Wizards będzie dostępna na Oculus Quest od 6 czerwca.

- The Wizards to nasz największy tytuł, dedykowany technologii VR, wykorzystującej system gestów. Gracz wciela się w potężnego czarodzieja i walczy ze złem za pomocą magii. Gra została bardzo dobrze przyjęta przez rynek i wielokrotnie doceniona: zdobyła kilka nagród oraz 86 procent pozytywnych recenzji od graczy na Steamie. Jesteśmy przekonani, że wersja dostępna na najnowsze gogle pozwoli na jeszcze większy wzrost zainteresowania tytułem – mówi Błażej Szaflik, prezes Carbon Studio.

Obecnie trwa Pierwsza Oferta Publiczna akcji Carbon Studio, w ramach której oferowanych jest 127.500 akcji zwykłych na okaziciela serii D o wartości nominalnej 0,10 zł każda. Z emisji nowych akcji spółka chce pozyskać 2,7 mln zł. Środki w większości zostaną przeznaczone na produkcję nowej gry z gatunku VR Fantasy oraz działania marketingowe związane z jej promocją.

- Nowa gra oparta będzie na znanej globalnej marce, jesteśmy na etapie zaawansowanych rozmów z jej właścicielem. Produkcję tytułu rozpoczniemy po pozyskaniu środków z emisji akcji. Gra trafi na rynek na przełomie 2020/2021, będzie dostępna na wszystkich głównych platformach VR-owych. Zabierzemy graczy w jeszcze ciekawszy, magiczny świat, pełen interesujących VR-owych interakcji.

Dzięki rozwojowi technologii mamy też większe możliwości w kreowaniu nowych światów i rozwiązań – informuje Karolina Koszuta, członek zarządu Carbon Studio. Pozostałe wpływy z oferty spółka przeznaczy na produkcję dodatku (standalone) – rozszerzenia gry The Wizards oraz przeprowadzenie działań marketingowych związanych z promocją jej marki, a także rozwój kompetencji zespołu produkcyjnego.

Zapisy w Transzy Małych Inwestorów są prowadzone do końca dnia. Zapisy w Transzy Dużych Inwestorów trwają do 27 maja, minimalna wartość w zapisu w tej transzy to kwota powyżej 100 tys. zł. Przydział akcji planowany jest na 28 maja. Oferującym akcje spółki w procesie IPO jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska SA. Na przełomie Q3/Q4 2019 roku Carbon Studio zamierza zadebiutować na NewConnect.

O Carbon Studio:

Carbon Studio to działające od 2015 roku, niezależne studio deweloperskie z siedzibą w Chorzowie. Zespół koncentruje się na tworzeniu innowacyjnych gier i aplikacji VR (wirtualna rzeczywistość) na komputery osobiste i urządzenia mobilne. Celem spółki jest spełnienie wymagań użytkowników i zbudowanie godnej zaufania marki na dynamicznie rozwijającym się rynku VR. Najważniejsze autorskie projekty spółki to ALICE VR – gra zainspirowana Alicją w Krainie Czarów oraz The Wizards, przygodowa gra akcji, w której gracz wciela się w postać potężnego czarodzieja walczącego ze złem za pomocą magii. Spółka z sukcesem tworzy także aplikacje szkoleniowe VR, wizualizacje architektoniczne i inne projekty wykorzystujące tę technologię.

Źródło: Spółka

Ostatnie wiadomości