Alior Bank wypowiedział ZM Henryk Kania dwie umowy kredytowe | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
12 cze 2019, 14:38

Alior Bank wypowiedział ZM Henryk Kania dwie umowy kredytowe

Alior Bank wypowiedział Zakładom Mięsnym Henryk Kania dwie umowy kredytowe i wezwał spółkę do zwrotu należności w terminie 7 dni - podały ZM Henryk Kania w komunikacie. Zadłużenie spółki z tytułu umów wynosi łącznie 45,35 mln zł.

Alior wypowiedział spółce umowy z marca 2018 r. o kredyt nieodnawialny na finansowanie bieżącej działalności oraz kredyt zabezpieczony hipoteką. Umowy zostały wypowiedziane z zachowaniem 7-dniowego terminu wypowiedzenia.

"Jako powód wypowiedzenia wskazano m.in. niewywiązywanie się przez spółkę z obowiązków informacyjnych wynikających z umowy, niewykonywanie zobowiązania do utrzymania wpływów na rachunki prowadzone w banku w odpowiedniej wysokości, proporcjonalnej do udziału banku w finansowaniu, oraz utratę w ocenie banku zdolności kredytowej przez spółkę" - napisano w komunikacie.

W piątek ZM Henryk Kania podał, że Alior wypowiedział spółce jedną z umów kredytowych bez zachowania terminu wypowiedzenia i w ciągu 5 dni roboczych oczekuje spłaty z tego tytułu 38,3 mln zł. Na początku czerwca spółka informowała, że Alior wypowiedział ZM Henryk Kania także umowę faktoringu odwrotnego i w ciągu 7 dni roboczych oczekuje spłaty z tego tytułu 88,4 mln zł.

7 czerwca sąd otworzył przyspieszone postępowanie układowe ZM Henryk Kania.

(PAP Biznes), #KAN

doa/ ana/

Ostatnie wiadomości