JLR złożył pozew przeciwko BAH, domaga się ok. 35 mln euro i 1,6 mln GBP | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
17 wrz 2021, 17:50

JLR złożył pozew przeciwko BAH, domaga się ok. 35 mln euro i 1,6 mln GBP

Jaguar Land Rover Limited (JLR) złożył pozew przeciwko British Automotive Holding (BAH) i British Automotive Polska (BAP) do Wysokiego Trybunału Sądów Anglii i Walii do spraw Działalności Gospodarczej i Własności - poinformowała spółka w komunikacie.

"Jako dochodzona kwota w formularzu pozwu wskazana została suma ok. 35.000.000 EUR oraz 1.600.000 GBP. Powyższe kwoty stanowią określoną orientacyjnie należność JLR. Zostanie ona doprecyzowana po złożeniu przez emitenta potwierdzenia odbioru formularza pozwu wyrażającego zamiar podjęcia obrony przed pozwem" - napisano w komunikacie.

BAH podał, że pozew datowany jest na dzień 22 grudnia 2020 roku, przy czym z otrzymanych dokumentów dotyczących sprawy wynika, że formularz pozwu został doręczony mu w wersji uwzględniającej zmiany dokonane 9 czerwca 2021 roku.

"W formularzu pozwu wskazano, że jego szczegółowe uzasadnienie zostanie doręczone w razie złożenia potwierdzenia odbioru formularza wyrażającego zamiar podjęcia obrony przez pozwem" - dodano.

(PAP Biznes), #BAH

seb/ mfm/

Zobacz także: British Automotive Holding SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości