Coraz bliżej premiery pierwszej na świecie drukarki 3D do szkła niskotemperaturowego od Sygnis | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
27 paź 2021, 14:42

Coraz bliżej premiery pierwszej na świecie drukarki 3D do szkła niskotemperaturowego od Sygnis

Dynamicznie rozwijająca się polska spółka badawczo-rozwojowa - Sygnis New Technologies wprowadza na rynek pionierską w skali światowej technologię umożliwiającą drukowanie 3D ze szkła niskotemperaturowego. Przełomowe osiągnięcie jest wynikiem pięcioletniego projektu badawczo-rozwojowego. Drukarka 3D umożliwi tworzenie dotychczas niemożliwych w realizacji, zaawansowanych projektów z dziedziny optyki, fotoniki, cyberbezpieczeństwa i ochrony środowiska. Pierwsze wzmianki medialne o projekcie sięgają 2016 roku. Wtedy właśnie ukazały się artykuły o „Polakach chwytających za szkło”.

Syglass_01 - pierwsza na świecie drukarka do druku 3D ze szkła niskotemperaturowego będzie miała swoją premierę na międzynarodowych targach produkcji addytywnej i przemysłowego druku 3D - Formnext, we Frankfurcie nad Menem w dniach 16-19.11.2021!

Każdego roku targi te przyciągają tysiące wystawców i uczestników z całego świata, którzy mają okazję poznać innowacyjne rozwiązania z zakresu wytwarzania addytywnego. Podczas wydarzenia, oprócz trzech ogromnych hal przemysłowych wypełnionych wystawcami, organizowane są prelekcje i spotkania technologiczne. W tym roku wyjątkowym momentem na targach Formnext będzie premiera technologii Syglass autorstwa Grupy Sygnis. Maszynę będzie można zobaczyć na stoisku 11.0-B58 w hali 11. Wydruki 3D z wyjątkowego szkła odwiedzający mogli podziwiać na stoiskach Grupy Sygnis na Dniach Druku 3D, 19-21.10.2021, w Kielcach oraz na GITEX Global Technology Week, 17-21.11.2021, w Dubaju.

Na głównej stronie Internetowej projektu pojawiły się już kolejne filmy ukazujące wygląd drukarki 3D, a także szklanych wydruków: https://syglass.sygnis.pl/

O spółce Sygnis:

Grupa Sygnis od lat specjalizuje się w projektach badawczo-rozwojowych związanych z technologiami addytywnymi. W samym 2020 roku otrzymała od NCBiR rekomendację na dofinansowanie dwóch kolejnych projektów B+R na łączną kwotę ponad 17,5 mln pln. Sygnis posiada renomę firmy, do której naukowcy i przedsiębiorstwa zgłaszają się z najbardziej skomplikowanymi projektami wytwórczymi.

W niedługim czasie spółka wejdzie na rynek NewConnect poprzez przejęcie odwrotne spółki MODE SA i od tego momentu będzie funkcjonować jako SYGNIS SA.

Źródło: Spółka

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości