Vercom chce utrzymać dynamikę wzrostu; nadal podwajać EBITDA co około 2 lata | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
28 mar 2023, 19:58

Vercom chce utrzymać dynamikę wzrostu; nadal podwajać EBITDA co około 2 lata

Vercom chce utrzymać w przyszłości dynamikę wzrostu i nadal podwajać wynik EBITDA co około 2 lata - poinformowano w komunikacie prasowym. Obecnie spółka koncentruje się na dalszym rozwoju na rynkach zagranicznych.

"Za nami intensywny okres inwestycji. Obecnie koncentrujemy się na dalszym rozwoju na rynkach zagranicznych, na których realizujemy sprzedaż wysokomarżowych, skalowalnych usług oferowanych w modelu self-service, charakteryzujących się jednocześnie wysoką dynamiką wzrostu" – powiedział cytowany w komunikacie prasowym Łukasz Szałaśnik, dyrektor finansowy Vercom.

"Historycznie podwajaliśmy wynik EBITDA co około 2 lata i mocno liczymy na to, że konsekwentna realizacja strategii pozwoli nam utrzymać podobną dynamikę wzrostu w przyszłości" - dodał.

Przychody Vercomu w 2022 r. wyniosły ponad 260 mln zł, co oznacza wzrost o 45 proc. rdr, marża brutto zwiększyła się ponad 2-krotnie do blisko 116 mln zł.

Z kolei skorygowana EBITDA osiągnęła wartość ponad 55 mln zł odnotowując 49 proc. wzrost rdr.

"W związku z rekordowymi wynikami oraz zakończeniem intensywnego okresu inwestycji, zarząd podjął decyzję o ustanowieniu polityki dywidendowej. Zakłada ona wypłatę co najmniej 50 proc. skonsolidowanego zysku netto za rok 2022 i kolejne. Zarząd planuje rekomendować WZA wypłatę dywidendy za miniony rok w wysokości ok. 80 proc. skonsolidowanego zysku netto, który osiągnął wartość 31 mln zł" - podano w komunikacie.

Zarząd planuje rekomendować WZA wypłatę dywidendy za miniony rok w wysokości ok. 80 proc. skonsolidowanego zysku netto, który osiągnął wartość 31 mln zł.

Spółka w maju 2021 r. przeprowadziła IPO, podczas którego zapowiadała szereg akwizycji. Przejęcie MailerLite było ostatnią z nich. W sumie Vercom na M&A przeznaczył ponad 400 mln zł. Firma chce się teraz skupić na dalszym rozwoju działalności na międzynarodowym rynku oraz integracji przejętych podmiotów.

(PAP Biznes), #VRC

alk/ ana/

Zobacz także: Vercom SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości