Gdzie można kupić akcje GetBack? | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
26 cze 2017, 12:14

Gdzie można kupić akcje GetBack?

Od poniedziałku 26 czerwca trwają zapisy na akcje GetBack, spółki z branży zarządzania wierzytelnościami. Oferta jest wyjątkowo duża jak na polski rynek i może przekroczyć wartość miliarda złotych. Mimo, że jest ona skierowana przede wszystkim do funduszy inwestycyjnych, spółka postarała się by także inwestorzy indywidualni nie mieli problemów z zapisem na jej akcje.

Duża wartościowo transza dla inwestorów indywidualnych

Dla inwestorów indywidualnych zostanie zaoferowanych około 10% akcji. Na pierwszy rzut oka nie jest to dużo, gdyż spółki wchodzące na giełdę zwykle oferują 15%, a nawet 20% akcji dla inwestorów indywidualnych. Jednak należ pamiętać, że oferta jest wyjątkowo duża jak na polski rynek.

GetBack oferuje 20 mln akcji nowej emisji i 20 mln należących do konsorcjum funduszy private equity. Tak więc nawet 10% akcji przy cenie 27 zł przeznaczonych dla inwestorów indywidualnych przekłada się na w przybliżeniu wartość 100 mln zł. Dla porównania, w także bardzo dużej ofercie spółki Dino, dla inwestorów indywidualnych zostało zaoferowanych akcji o wartości 80 mln zł. Jest to też kwota większa niż całe oferty większości spółek debiutujących w ostatnich latach i to dla obu transz na raz.

Lista domów maklerskich oferujących akcje GetBack

Oprócz dużej oferty, GetBack zadbał o to, by inwestorzy indywidualni mogli łatwo nabyć akcje. Jest to pierwsza oferta publiczna akcji spółki, ale nie jest to pierwszy jej kontakt z inwestorami indywidualnymi. Wcześniej GetBack oferował im obligacje. Spółce zależy by i tym razem indywidualni inwestorzy mieli ułatwione zadanie.

„Do tej pory inwestorzy indywidualni lokowali swoje środki w nasze obligacje. Dzięki trwającej publicznej emisji będą mogli nabyć też nasze akcje. Inwestorzy indywidualni są dla nas bardzo ważną grupą i mam nadzieję, że nasza emisja spotka się z ich dużym zainteresowaniem”

powiedział Konrad Kąkolewski, Prezes Zarządu GetBack S.A.

Do współpracy przy ofercie GetBack wybrał aż 7 domów maklerskich. Inwestorzy mogą składać składać zapisy w:

  • Centralnym Domu Maklerskim Pekao
  • Domu Maklerskim mBanku
  • Domu Maklerskim Raiffeisen Bank Polska
  • Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska
  • Biurze Maklerskim Alior Banku
  • Domu Maklerskim Pekao
  • oraz w Millenium Dom Maklerski

Siedem domów maklerskich pozwala na szeroki dostęp do akcje debiutującej spółki. Inwestorzy mogą zapisać się na akcje także w ponad 300 punktach obsługi klienta w 106 miastach na terenie Polski. Miejmy nadzieję, że inne spółki wezmą przykład z GetBack i łatwy dostęp do oferty dla inwestorów indywidualnych stanie się to standardem także przy mniejszych ofertach.

Szczegółowa lista Punktów Obsługi Klienta w ofercie GetBack

Zapisy na akcje potrwają do 3 lipca. Spółka ma zamiar przeznaczyć zebrane środki na nabywanie portfeli wierzytelności przez własne fundusze inwestycyjne zamknięte zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Więcej na temat modelu biznesowego, filarów dalszego wzrostu, ryzyk oraz szans można przeczytać w przygotowanej przez zespół Strefy Inwestorów Analizie IPO spółki GetBack

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.