Premiera Battlefield 2042 od Electronic Arts zostanie opóźniona. Akcje spółki mocno w dół
Obrazek użytkownika Szymon Machalica
16 wrz 2021, 17:20

Electronic Arts potwierdza, że premiera Battlefield 2042 zostanie opóźniona. Akcje EA mocno w dół

W środę, w mediach społecznościowych pojawiły się plotki, że kluczowy tytuł od Electronic Arts . EA po sesji giełdowej, potwierdziła, że premiera Battlefield 2042 opóźni się do 19 listopada. EA podtrzymało jednak swoje całoroczne prognozy dotyczące przychodów netto, pomimo przesunięcia daty premiery gry Battlefield 2042.

Premiera Battlefield 2042 opóźniona przez pandemię

EA tłumaczy opóźnienia pandemią, która postawiła zespół rozwoju firmy przed nieprzewidzianymi wyzwaniami. Przez kolejne fale Covid-19, deweloperzy obawiają się wrócić do biura co spowalnia postępy. Tytuł Battlefield generuje setki milionów dolarów w sprzedaży z każdej nowej premiery.

Zobacz także: Trwa ciężki tydzień dla amerykańskiego gamingu. Electronic Arts z mocnymi wynikami finansowymi za drugi kwartał

W sierpniu EA podniosła swoje prognozy, informując inwestorów, że spodziewa się zysku netto w wysokości 456 mln USD w roku 2022, przy 7,4 mld USD przychodów.

Analityk Raymond James Andrew Marok, skomentował opóźnienie jako „łagodny negatyw” dla akcji EA. Oczywiście w założeniu firma wyda grę przed okresem świątecznym, bo dopiero takie opóźnienie byłoby szkodliwe dla firmy.

Pandemia to mieszane błogosławieństw dla firmy gamingowej. Z jednej strony ludzie utknęli w domach z powodu obostrzeń, więc rzucili się na interaktywną rozrywkę, ale z drugiej strony, wielu wydawców opóźniło premiery dużych tytułów, ponieważ pracownicy pracują z domu.

Na przykład w zeszłym tygodniu Take-Two Interactive Software (TTWO) przesunęło premierę zremasterowanej wersji Grand Theft Auto V i Grand Theft Auto Online. Mimo opóźnienia Take-Two podtrzymało prognozy finansowe na ten rok, podobnie jak EA.

Zobacz także: Wydawca GTA i Red Dead Redemption, Take-Two ze słabymi wynikami i opóźnieniami w premierach gier. Akcje spadają

Premiera FIFA 22 w czwartym kwartale

W tym roku wyjątkowo przesunięto premierę gry FIFA 22 na październik, gdzie zazwyczaj premiera była we wrześniu i zapewniała dobry impuls wynikowy dla trzeciego kwartału. Teraz premiera piłkarskiego tytułu będzie się wliczać w ostatni kwartał roku co wpłynęło na obniżenie szacunków przez analityków.

Fatalnie jednak zareagowali inwestorzy. Akcje straciły już 6% spadając do dolnego oporu konsolidacji w której poruszają się od kwietnia.

ea-akcje

Zobacz także: Dzisiaj premiera The Amazing American Circus, kolejnej autorskiej gry od Klabatera

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.