Rusza IPO spółki R22 – zapraszamy na czat inwestorski z Jakubem Dwernickim, prezesem zarządu spółki | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Czaty
04 gru 2017, 06:40

Rusza IPO spółki R22 – zapraszamy na czat inwestorski z Jakubem Dwernickim, prezesem zarządu spółki

KNF zatwierdziła prospekt emisyjny publicznej oferty akcji R22. Spółka podczas IPO planuje pozyskać ok. 80 mln złotych. Zapisy na akcje dla inwestorów indywidualnych będą trwały od 4 do 13 grudnia. Nowych akcjonariuszy spółka chce przyciągnąć do siebie stabilnym i rentownym biznesem, z perspektywami na wzrost dzięki akwizycjom. Zapraszamy na czat z prezesem zarządu R22, Jakubem Dwernickim, na którym rozmawiać będziemy o trwającej publicznej ofercie akcji, planach wykorzystania środków z IPO oraz dalszej strategii działania. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 7 grudnia 2017 r., o godz. 13:00.

Kliknij tutaj,aby zadać pytanie na czacie

R22 jest holdingiem spółek technologicznych, prowadzącym działalność w obszarach e-gospodarki. Grupa koncentruje się na skalowalnych usługach oferowanych w modelu abonamentowym oraz SaaS (ang. Software as a Service). Spółka w roku obrotowym zakończonym 30 czerwca br. wypracowała ponad 74 mln zł przychodów, co stanowiło wzrost o ok. 75% względem poprzedniego okresu sprawozdawczego. Począwszy od 2010 roku R22 rozwija się poprzez konsolidację rynku i przejęcia mniejszych podmiotów. W sumie na przejęcia spółka wydała do tej pory ponad 115 mln zł.

Biznes R22 opiera się na trzech segmentach działalności. Pierwszym filarem jest hosting, czyli zapewnienie przestrzeni serwerowej i świadczenie usług w celu utrzymania określonych treści elektronicznych w Internecie oraz sprzedaż i utrzymywanie domen internetowych i certyfikatów SSL w modelu abonamentowym. Całą działalność grupuje spółka H88 z udziałem takich marek jak: Domeny.pl, SuperHost czy Biznes-Host.

Drugiem segmentem działalności jest Omnichannel communication. W ramach Omnichannel communication R22 oferuje swoim klientom różnego rodzaju narzędzia z zakresu BIG Data, mass-mailingu i dotarcia do klientów. Najbardziej znane marki to: EmailLabs, Redlink, EmailHeros, czy SMSLabs.

Ostatnim segmentem działalności R22 jest telekomunikacja, w szczególności dostarczanie – poprzez dedykowaną platformę – usług telefonii VoIP, Internetu oraz transmisji danych. Za tę część działalności grupy odpowiada spółka Oxylion SA.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań!

Spotkanie rozpocznie się w czwartek, 7 grudnia 2017 r., o godz. 13:00, ale zapraszamy do zadawania pytań już teraz (możliwość zadawania pytań została już uruchomiona).

Kliknij tutaj,aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.