Wyniki finansowe Grupy LUG za II kwartał 2020 roku – czat z prezesem zarządu, Ryszardem Wtorkowskim
Obrazek użytkownika Czaty
13 sie 2020, 08:54

Wyniki finansowe Grupy LUG za II kwartał 2020 roku – czat z prezesem zarządu, Ryszardem Wtorkowskim

Grupa LUG jest czołowym producent systemowych rozwiązań z zakresu profesjonalnej techniki świetlnej. Pomimo wybuchu pandemii COVID-19, w I kwartale 2020 roku Grupa wypracowała 1,91 mln zł zysku netto. To wzrost o 46,9% porównując rok do roku. Równie dobrze prezentują się szacunkowe wyniki II kwartału. Szacunkowe przychody ze sprzedaży za dwa kwartały 2020 roku wyniosły 90,51 mln zł (+9,3% r/r). W tym od kwietnia do czerwca 45,12 mln zł przychodu (+10,7proc. r/r). W pierwszym półroczu szacunkowy zysk netto  wynosi 4,61 mln zł zysku netto (wobec straty -0,75 mln zł rok wcześniej) i 2,70 mln zł w samym II kwartale.

„Mimo bardzo wymagających warunków, w których prowadzimy biznes w dobie pandemii, zwiększamy nasze przychody” – komentuje Ryszard Wtorkowski, prezes zarządu LUG S.A. „Rentowność brutto sprzedaży wróciła do poziomów, których oczekujemy zgodnie ze strategicznymi kierunkami rozwoju. Wynik operacyjny poprawiliśmy dzięki działaniom prewencyjnym wynikającym z rozwoju pandemii. Pomogło nam także nawarstwienie popytu z okresu przymusowej izolacji na przełomie I i II kwartału oraz świadczenie na rzecz ochrony miejsc pracy z FGŚP” - dodaje.

O wynikach finansowych Grupy Kapitałowej LUG za II kwartał 2020 roku będzie można porozmawiać z prezesem zarządu spółki, Ryszardem Wtorkowskim. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 13 sierpnia 2020 r. o godz. 12:00. Zapraszamy do zadawania pytań już teraz.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się w czwartek, 13 sierpnia 2020 r. o godz. 12:00, ale zapraszamy do zadawania pytań już teraz (możliwość zadawania pytań została już uruchomiona).

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.