Oferta publiczna akcji PCF Group S.A. (People Can Fly) – czat z prezesem zarządu, Sebastianem Wojciechowskim
Obrazek użytkownika Czaty
01 gru 2020, 06:15

Oferta publiczna akcji PCF Group S.A. (People Can Fly) – czat z prezesem zarządu, Sebastianem Wojciechowskim

PCF Group jest dynamicznie rozwijającym się producentem gier wideo specjalizującym się w grach z gatunku shooter, który współpracuje z wiodącymi, międzynarodowymi wydawcami gier. Grupa PCF prowadzi założone w 2002 roku studio produkcyjne People Can Fly, które jest jednym z trzech najbardziej doświadczonych polskich producentów gier z segmentu AAA. Wśród gier wyprodukowanych przez People Can Fly znajdują się nagrodzone tytuły, które zdobyły uznanie graczy i mediów na całym świecie, takie jak: Painkiller, Bulletstorm oraz Gears of War: Judgment.

Aktualnie People Can Fly kończy prace nad grą Outriders, która zadebiutuje na rynku gier w lutym 2021 roku. Wydawcą tytułu będzie Square Enix. Studio równolegle pracuje już nad kolejnymi produkcjami. Jednym z atutów People Can Fly jest międzynarodowy zespół około 260 pracowników i współpracowników, w tym około 200 specjalistów pracujących bezpośrednio nad produkcją gier w 4 studiach - Warszawa, Nowy Jork, Newcastle, Rzeszów oraz 2 start-up studiach - Montreal i Łódź.

Spółka rozpoczęła ofertę publiczną akcji, w ramach której chce pozyskać około 85-95 mln zł. Kwota ma zostać przeznaczona na rozbudowę istniejącego zespołu produkcyjnego we wszystkich lokalizacjach oraz pozyskanie nowych zespołów produkcyjnych, uruchomienie nowych studiów produkcyjnych lub przejęcie podmiotów zajmujących się produkcją gier wideo. Spółka planuje również rozpoczęcie produkcji tworzonych przez People Can Fly gier w modelu „self-publishing”, tj. jako ich wydawca, w oparciu o własne IP – już istniejące lub nowo wytworzone.

O szczegółach oferty publicznej akcji PCF Group S.A. oraz debiucie na Głównym Rynku GPW będzie można porozmawiać na czacie inwestorskim, który odbędzie się 1 grudnia 2020 r. o godz. 11:00.

W spotkaniu online weźmie udział prezes zarządu, Sebastian Wojciechowski. Już teraz zapraszamy do zadawania pytań.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się we wtorek, 1 grudnia 2020 r. o godz. 11:00, ale zapraszamy do zadawania pytań już teraz (możliwość zadawania pytań została już uruchomiona).

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.