Wyniki finansowe SFD za I kwartał 2021 roku oraz plany rozwoju – czat z prezesem zarządu, Mateuszem Pazdanem
Obrazek użytkownika Czaty
20 maj 2021, 06:14

Wyniki finansowe SFD za I kwartał 2021 roku oraz plany rozwoju – czat z prezesem zarządu, Mateuszem Pazdanem

SFD prowadzi największy sklep internetowy z suplementami oraz odżywkami w Polsce oraz inne platformy e-commerce z markami własnymi i produktami od wybranych dostawców. Spółka ponadto posiada 11 stacjonarnych sklepów własnych, 67 sklepów franczyzowych oraz jest właścicielem takich marek jak ALLNUTRITION czy SFD NUTRITION. SFD jest firmą notowaną na rynku NewConnect od 2011 roku.

Spółka opublikowała wyniki finansowe za I kwartał 2021 roku - przychody wyniosły 64,7 mln zł, o 43% więcej rdr. EBITDA wzrosła do 7,5 mln zł, a zysk netto do 5,4 mln zł. Pomimo pandemii COVID-19, SFD ugruntowała pozycję sprzedaży przez Internet i poszerzyła ofertę produktów. Ponadto, powiększono magazyn logistyczny do ponad 7 tys. m kw, dzięki czemu miesięcznie spółka obsługuje ponad 100 tys. przesyłek miesięcznie.

Na początku maja spółka rozpoczęła działalność operacyjną w Czechach. Jest to pierwszy rynek zagraniczny, na którym jest obecna polska firma. SFD wdrożyła sprawdzony model sprzedaży oparty o kanał e-commerce z bezpośrednimi dostawami do klientów. Spółka podjęła również współpracę z influencerami.

O wynikach finansowych spółki SFD za I kwartał 2021 roku będzie można porozmawiać z prezesem zarządu, Mateuszem Pazdanem. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 20 maja 2021 r. o godz. 12:00.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się w czwartek, 20 maja 2021 r. o godz. 12:00. Możliwość zadawania pytań została już uruchomiona.

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.