Wyniki Sescom za I półrocze 2020/2021 roku – czat z prezesem zarządu, Sławomirem Halbrytem
Obrazek użytkownika Czaty
02 lip 2021, 06:11

Wyniki Sescom za I półrocze 2020/2021 roku – czat z prezesem zarządu, Sławomirem Halbrytem

Sescom to spółka technologiczna, zapewniająca kontrolę i bezpieczeństwo biznesu. Działa głównie w obszarze usług technicznego Facility Management (FM). Łączy tradycyjny FM z nowoczesnym, opartym o nowe technologie do optymalizacji działalności oraz wsparcia zrównoważonego rozwoju. Od 2008 roku świadczy kompleksowe usługi FM dla obiektów sieciowych i wielkopowierzchniowych.

Jednymi z kluczowych obszarów działalności firmy są nowe technologie do optymalizacji i zwiększania efektywności biznesu oraz zeroemisyjne źródła energii, w tym wodór i projekt HGaaS. Spółka rozwija dwa urządzenia, które zamierza skomercjalizować: elektrolizer do produkcji wodoru oraz kocioł wodorowy do zastosowań w ciepłownictwie. Oba urządzenia w I połowie 2020/21 roku znajdują się w fazie testów. Celem spółki jest stworzenie prototypów, które pozytywnie przejdą proces certyfikacji, umożliwiającej komercjalizację rozwiązań.

Sescom przewiduje postępującą automatyzację w handlu. Na dzisiaj jej przejawem jest wzmożony popyt na kasy samoobsługowe (SCO, tj. self-checkout) i testy sklepów autonomicznych. W ramach segmentu IT Infrastructure w okresie I półrocza roku obrotowego 2020/2021 Spółka zainstalowała i uruchomiła 340 kas SCO w obiektach klientów. Docelowo w I połowie obecnego roku kalendarzowego Sescom dostarczy 890 urządzeń tego typu.

Sescom sukcesywnie pozyskuje nowych klientów w branży technicznego FM. Jeszcze w kwietniu Spółka pozyskała kontrakt na obsługę sieci New Balance w 8 krajach Europy. Od czerwca Sescom rozpoczął współpracę międzynarodową z nowymi markami: Yves Rocher oraz Estee Lauder.

30 czerwca br. spółka opublikuje półroczne wyniki finansowe. O nich oraz perspektywach dalszego rozwoju spółki Sescom będzie można porozmawiać z prezesem zarządu, Sławomirem Halbrytem. Spotkanie rozpocznie się w piątek, 2 lipca 2021 r. o godz. 11:00.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się w piątek, 2 lipca 2021 r. o godz. 11:00. Możliwość zadawania pytań została już uruchomiona.

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.