Plany rozwoju i IPO Grupy Murapol – czat inwestorski z zarządem spółki
Obrazek użytkownika Czaty
26 lis 2021, 06:00

Plany rozwoju i IPO Grupy Murapol – czat inwestorski z zarządem spółki

Grupa Murapol prowadzi działalność na rynku nieruchomości już ponad 20 lat i jest jednym z największych deweloperów mieszkaniowych w Polsce. Od początku działalności spółka zrealizowała 70 przedsięwzięć deweloperskich na terenie niemal całego kraju.

Mapa inwestycji Murapolu, rozumiana jako inwestycje zrealizowane, w budowie lub w przygotowaniu, obejmuje 17 miast w Polsce. Należą do nich zarówno największe aglomeracje, w tym Warszawa, Kraków, Wrocław, Trójmiasto, aglomeracja śląska, Poznań i Łódź, jak i mniejsze miasta regionalne. Spółka rozważa również rozpoczęcie inwestycji w kolejnych miastach m.in. w Szczecinie, Olsztynie oraz Lublinie. Grupa specjalizuje się w budowie mieszkań dla osób, które szukają swojego pierwszego lokum. W ofercie spółki dominują mieszkania 2-3 pokojowe o metrażach 38-52 m2.

W tym roku Grupa Murapol zdecydowała się na wejście w segment instytucjonalnego wynajmu mieszkań (PRS). Aby realizować ten segment działalności, podjęto współpracę z Grupą Ares. To ona będzie zarządzać platformą PRS. Umowa przewiduje przygotowanie przez Murapol ok. 10 tys. lokali na rzecz PRS do 2026 roku z możliwością przedłużenia współpracy.

Spółka przygotowuje się do debiutu na Głównym Rynku GPW. W ofercie publicznej akcji, której zapisy rozpoczęły się 23 listopada, Grupa Murapol oferuje wyłącznie akcje już istniejące. Spółka nie pozyska więc kapitału. Cena obowiązująca w zapisach w transzy inwestorów indywidualnych została wyznaczona w wysokości 40 zł za akcję.

O szczegółach oferty publicznej akcji oraz debiucie na Głównym Rynku GPW będzie można porozmawiać z zarządem Grupy Murapol. Czat inwestorski odbędzie się w piątek, 26 listopada 2021 r. o godz. 12:00. W spotkaniu wezmą udział:

  • Nikodem Iskra, Prezes Zarządu,
  • dr Iwona Sroka, Członek Zarządu,
  • Przemysław Kromer, Członek Zarządu.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się w piątek, 26 listopada 2021 r. o godz. 12:00. Możliwość zadawania pytań została już uruchomiona.

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.