Murapol rozpoczyna IPO, zapisy na akcje od 23 listopada
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
22 lis 2021, 09:03

Murapol rozpoczyna IPO - zapisy na akcje od 23 listopada

Murapol, jeden z największych deweloperów mieszkaniowych w Polsce działający na rynku od 20 lat, rozpoczyna ofertę publiczną. Spółka ma zamiar zadebiutować na głównym rynku GPW ok. 8 grudnia.

Oferta obejmie do 35% kapitału zakładowego spółki. Została też ustalona cena maksymalna, przy której inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy, w wysokości 40 zł za akcję. Wartość oferty sięgnie więc do 571 mln zł. Oferowane są wyłącznie akcje już istniejące należące do większościowego akcjonariusza spółki, tj. AEREF V PL Investment S.à r.l.

Zapisy w transzy inwestorów indywidualnych ruszą we wtorek 23 listopada i potrwają do 29 listopada. Minimalny zapis na akcje wynosi 2000 zł (min. 50 akcji).

Ostateczna cena i ostateczna liczba akcji oferowanych zostaną ustalone do 30 listopada br.

„Zatwierdzenie prospektu przez Komisję Papierów Wartościowych, jego publikacja i rozpoczęcie publicznej oferty akcji to kolejny krok w drodze Murapol na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Inwestorom dajemy możliwość zainwestowania w spółkę z atrakcyjnej branży, o ogólnopolskiej skali działalności oraz wysokim potencjale zarówno w segmencie sprzedaży mieszkań klientom detalicznym, jak i w nowym, rozwijającym się segmencie PRS, dla którego Grupa Murapol dostarczać będzie lokale” - powiedział Nikodem Iskra, prezes Murapol.

„Wysoka marżowość realizowanych inwestycji, wypracowany model nabywania gruntów oraz unikatowy, pionowo zintegrowany model biznesowy umożliwiający pozostawianie marż w Grupie, przekładają się na istotną zdolność do wypłaty dywidend” – dodał.

Spółka zamierza zadebiutować na głównym rynku GPW ok. 8 grudnia 2021 r.

Wycena Murapolu, przy założeniu sprzedaży akcji przy cenie maksymalnej wynosi ok. 1,6 mld zł.

Harmonogram IPO Murapol

TerminEtap
22–30 listopada 2021 r.proces budowania księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych
23–29 listopada 2021 r.przyjmowanie zapisów od inwestorów indywidualnych
do 30 listopada 2021 r.publikacja informacji o ostatecznej cenie akcji, ostatecznej liczbie akcji oferowanych w Ofercie (w tym akcji oferowanych w ramach opcji nadprzydziału) oraz ostatecznej liczbie akcji oferowanych poszczególnym kategoriom inwestorów
ok. 3 grudnia 2021 r.przewidywany termin rejestracji akcji na rachunkach papierów wartościowych inwestorów indywidualnych
do 6 grudnia 2021 r.przydział akcji oferowanych
ok. 8 grudnia 2021 r.oczekiwany pierwszy dzień obrotu akcjami Spółki na GPW

Zobacz także: Debiut Murapol, jednego z największych deweloperów, coraz bliżej. Spółka przeprowadzi publiczną ofertę akcji

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.