Debiut Murapol, jeden z największych deweloperów, coraz bliżej. Spółka przeprowadzi ofertę publiczną akcji
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
08 lis 2021, 10:26

Debiut Murapol, jednego z największych deweloperów, coraz bliżej. Spółka przeprowadzi publiczną ofertę akcji

Deweloper mieszkaniowy Murapol ogłosił zamiar przeprowadzenia oferty publicznej. Spółka zamierza zadebiutować na głównym rynku GPW.

Murapol jest jednym z największych deweloperów mieszkaniowych w Polsce działającym na rynku od 20 lat. Deweloper zrealizował już 70 wieloetapowych inwestycji, w ramach których wybudował blisko 20 tys. mieszkań w 324 budynkach. Spółka obecna jest w 17 miastach oraz posiada rozbudowany bank ziemi umożliwiający dalsze inwestycje w kraju.

„Posiadamy najbardziej zdywersyfikowaną geograficznie mapę inwestycji spośród deweloperów notowanych na GPW i bogaty bank ziemi. Mapa naszych inwestycji od początku działalności obejmuje 17 miast Polski, dzięki czemu docieramy do szerokiego grona klientów i możemy korzystać z dynamicznego rozwoju nie tylko największych, lecz również lokalnych rynków mieszkaniowych.” - mówi Nikodem Iskra, prezes Murapol.

Spółka stworzyła pionowo zintegrowany model biznesowy, który zakłada koncentrację wewnątrz grupy wszystkich kompetencji: od pozyskiwania gruntów, przez projektowanie, budżetowanie inwestycji, generalne wykonawstwo i działania marketingowe oraz sprzedażowe.

„Naszym wyróżnikiem na tle polskich deweloperów notowanych na GPW jest również pionowo zintegrowany model biznesowy i specjalistyczny know-how, który zapewnia atrakcyjną marżowość realizowanych inwestycji. Nasz profil finansowy charakteryzuje się kierunkiem wzrostowym przychodów ze sprzedaży mieszkań i konsekwentnym generowaniem znaczących przepływów środków pieniężnych z działalności operacyjnej. Strategia zakłada zrównoważony rozwój Grupy Murapol i jednoczesne dzielenie się wypracowywanymi zyskami z akcjonariuszami.” - wyjaśnia Nikodem Iskra.

Zobacz także: Murapol ogłasza zamiar przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej akcji i wejścia na GPW w Warszawie

Oferta akcji Murapol i debiut na giełdzie

W pierwszej ofercie publicznej inwestorom zostaną zaoferowane akcje już istniejące należące do większościowego akcjonariusza tj. AEREF V PL Investment S.à r.l. Pozostałe akcje akcjonariusza sprzedającego będą objęte umową lock-up na 360 dni od zakończenia oferty.

Przy okazji IPO spółka nie przeprowadza emisji akcji i tym samym nie pozyska dofinansowania.

Oferta skierowana jest do inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Oferowane akcje stanowić będą do 35% kapitału zakładowego.

Szczegóły oferty zostaną przedstawione po publikacji prospektu emisyjnego. Obecnie trwają prace w Komisji Nadzoru Finansowego finalizujące zatwierdzenie prospektu.

Murapol zadebiutuje na głównym rynku GPW.

Zobacz także: Debiuty, artykuły, analizy IPO w Strefie Inwestorów

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.