Sales Intelligence rezygnuje z IPO na NewConnect. Debiut odwołany | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
14 lis 2017, 15:47

Sales Intelligence rezygnuje z IPO na NewConnect. Debiut odwołany

Zarząd Sales Intelligence poinformował o rezygnacji z debiutu na GPW. Spółka planowała pozyskać 2,6 mln zł na inwestycje w zbudowanie systemu do gromadzenia informacji o konsumentach i ich intencjach zakupowych w systemach bigdata.

Wydzielona część z grupy Hubstyle

Sales Intelligence należy do grupy Hubstyle – spółki notowanej na GPW. Po przyjęciu nowej strategii, struktury odpowiedzialne za e-commerce zostały wydzielone z grupy. Obecnie spółka Hubstyle skupia się na branży odzieżowej, natomiast do Sales Intelligence została przeniesiona część związana z oferowaniem ruchu do sklepów internetowych oraz, między innymi porównywarka cenowa Nokaut.

Spółka jest dostawcą leadów sprzedażowych dla branży e-commerce. Obecnie 85% ruchu generowane jest we współpracy ze znanymi wydawcami. Natomiast pozostałe 15% z ruchu z własnych serwisów, w większości z porównywarki Nokaut. Sama porównywarka odpowiedzialna jest za 20% przychodów spółki.

Niesatysfakcjonujący poziom zapisów

Sales Intelligence planował pozyskać ok. 2,6 mln zł z emisji do 2 592 400 akcji. Stanowić one miały 20% wszystkich akcji po debiucie. Pozostałe 80% miało pozostać w rękach grupy Hubstyle. Większościowy akcjonariusz nie oferował własnych akcji do sprzedaży.

Według zarządu, powodem odstąpienia od oferty publicznej był niesatysfakcjonujący poziom zapisów. Tym samym istniało ryzyko niespełnienia warunków niezbędnych do wprowadzenia akcji do obrotu. Spółka mogłaby nie być w stanie zapewnić odpowiedniego poziomu płynności notowań na rynku NewConnect.

Spółka nie poinformowała, czy zamierza w przyszłości powrócić do oferty publicznej akcji.

Zobacz także: Debiut Sales Intelligence. Co warto wiedzieć o spółce?

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.