Wszystkie akcje Moonlit sprzedane w pierwszej ofercie publicznej. Będzie redukcja zapisów | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
15 cze 2018, 11:25

Wszystkie akcje Moonlit sprzedane w pierwszej ofercie publicznej. Będzie redukcja zapisów

Producent i podwykonawca z branży gamingowej, Moonlit sprzedał wszystkie akcje w pierwszej ofercie publicznej. Inwestorzy zapisali się na 15% więcej akcji niż było dostępne w ofercie. Spółka pozyskała 2 mln zł na rozwój działalności związanej z produkcją i wydawnictwem własnych gier.

Redukcja zapisów ale nie dla wszystkich

Zainteresowanie było duże. Inwestorzy złożyli zapisy na łączną liczbę ponad 1 149 tys. akcji.

- Byliśmy przekonani, że oferta publiczna zakończy się sukcesem, ale tak znaczące przekroczenie puli dostępnych akcji przerosło nasze oczekiwania. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów emisji, zgromadzony kapitał pozwoli nam realizować własne produkcje i w konsekwencji zrealizować zgodnie z założeniami ambitny plan wydawniczy. Warto zaznaczyć, że już na samym początku trwania oferty zgłosili się do nas inwestorzy zainteresowani nabyciem naszych akcji z gwarancją otrzymania całego pakietu. Potwierdza to, jak bardzo atrakcyjny inwestycyjnie jest nasz model biznesowy oraz perspektywy związane z rozpoczęciem działalności w segmencie własnych produkcji.. – powiedział Piotr Gardeła, Prezes Zarządu Moonlit.

W ciągu pierwszych 6 dni trwania oferty spółce udało się uzyskać wiążące deklaracje od inwestorów oznaczające popyt na 40% oferowanych akcji o wartości 800 tys. zł. Zgodnie z komunikatem aktualizującym, zapisy te nie zostaną zredukowane. Pozostałe zapisy zostaną więc zredukowane o niespełna 20%.

Zobacz także: Moonlit S.A. w 6 dni pozyskała inwestorów chętnych do zakupu 40 proc. oferowanych akcji

Dwa filary działalności

Moonlit przede wszystkim zajmuje się podwykonawstwem projektów gier. Całość przychodów pochodzi właśnie z tej części działalności. Drugim, dopiero rozwijanym, filarem ma być produkcja własnych gier.

Moonlit jest na rynku od 4 lat. W ramach podwykonawstwa współpracuje z wydawcami i deweloperami gier zarówno z Polski jak i z zagranicy. Do tej pory Moonlit brał udział w realizacji 16 produkcji dla takich firm jak Bloober, Slitherine, Matrix Games, Fat Dog Games czy Ultimate Games. Obecnie spółka posiada ponad 20 klientów. Jeśli zaś chodzi o drugi filar, to Moonlit zakłada w planie wydawniczym ukończenie 6 produkcji i wdrożenie jednej technologii (Angular Light) do końca 2021 roku.

- Nasz plan wydawniczy zakłada wyprodukowanie 6 produkcji własnych, w tym 5 gier i 1 technologii do końca 2021 roku. Już w tym roku ukaże się wersja beta gry Ignis: Duels of Wizards oraz premiera naszego pierwszego autorskiego projektu - gry POK, natomiast w przyszłym roku zamierzamy zadebiutować z wczesnym dostępem dla gry Neon Noir na platformie Steam. – dodał Piotr Gardeła.

Zobacz także: Debiut Moonlit: Analiza IPO. Co warto wiedzieć o tej spółce gamingowej?

Na debiut poczekamy

Aktualnie spółka rozpoczyna działania związane z rejestracją akcji oraz wprowadzeniem ich na rynek NewConnect. Nie spodziewajmy się jednak szybkiego debiutu. Historia poprzednich ofert publicznych na rynku alternatywnym pokazała, że trzeba uzbroić się w cierpliwość. Spółka zakłada, że wejście na NewConnect nastąpi w czwartym kwartale tego roku.

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.