Debiut spółki BoomBit na plusie. Kurs akcji zyskuje na otwarciu
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
14 maj 2019, 09:33

Debiut BoomBit na plusie. Kurs akcji zyskiwał na otwarciu ponad +15%

Pierwszy tegoroczny debiutant na Giełdzie Papierów Wartościowych, BoomBit wystartował na plusie. Prawa do akcji dewelopera i wydawcy gier mobilnych rozpoczęły notowania nawet 19% powyżej ceny z IPO.

Redukcja zapisów Boombit w transzy inwestorów indywidualnych

W kwietniu spółka przeprowadziła Ofertę Publiczną, której wartość wyniosła 35,2 mln zł (w tym emisja nowych akcji 24,7 mln zł). Inwestorom indywidualnym przydzielono ponad połowę wszystkich akcji nowej emisji. Mimo tak dużej transzy popyt nie został zaspokojony. Zainteresowanie było na tyle duże, że spółka musiała zredukować zapisy dla inwestorów indywidualnych o 53%. Duża ilość zapisów na kwotę 35,50 zł, czyli przy znacznie większej cenie od ceny ostatecznej wynoszącej 19 zł, oraz redukcja zapisów tłumaczy zainteresowanie na debiucie akcjami BoomBit. Prawa do akcji BoomBit na otwarciu zyskiwały 13% w stosunku do ceny z IPO, czyli 19 zł. Obecnie PDA jest 17% na plusie.

Wykres

Zobacz także: Profil spółki BoomBit S.A. w Strefie Inwestorów

Liczba blisko 3,2 tys. zapisów stawia IPO BoomBit na 6. miejscu pod względem popularności ofert wśród inwestorów indywidualnych na GPW w ostatnich czterech latach. Pod tym względem większymi ofertami mogą się pochwalić m.in. Play, Wirtualna Polska, czy Dino Polska. Jeśli chodzi o branżę gamingową – jest to największa liczba zapisów inwestorów indywidualnych w historii GPW.

Do obrotu wprowadzono prawa do akcji nowej emisji oraz już istniejące akcje sprzedawane przez dotychczasowych akcjonariuszy.

Zobacz także: Debiut BoomBit: Analiza IPO. Co warto wiedzieć o spółce

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.