Oferta IPO Games Operators zakończona sukcesem
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
12 mar 2020, 18:25

Oferta IPO Games Operators zakończona sukcesem. Ostateczna cena akcji jest niższa

Inwestorzy objęli 250 tys akcji nowej emisji oraz 850 tys akcji już istniejących Games Operators w cenie 22 zł za akcję.

Cena ostateczna za akcję w ofercie publicznej została ustalona na 22 zł. Jest więc niższa o ok. 23% od ceny maksymalnej. Łącznie inwestorzy obejmą 1,1 mln akcji spółki, w tym 850 tys należących do dotychczasowych akcjonariuszy. 500 tys. akcji sprzeda spółka PlayWay, a 350 tys prezes Bartek Gajewski. Wycena spółki przy cenie akcji 22 zł wynosi 117 mln zł.

W transzy inwestorów indywidualnych ostatecznie przydzielono 14,6% wszystkich akcji obejmowanych.

„Oferta publiczna akcji naszej spółki spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem wśród inwestorów. Pomimo tego, że w trakcie oferty i spotkań z inwestorami globalne oraz lokalne wydarzenia dosłownie z godziny na godzinę pogarszały rynkowe nastroje, book-building został zakończony sukcesem. Spółka obecnie skupia się na wydaniu naszej kolejnej gry 112 Operator, który będzie dostępny na Steam od 23 kwietnia” – mówi Bartek Gajewski, prezes Games Operators.
 

gry Games Operators

Debiut możliwy w połowie kwietnia

Z emisji akcji Games Operators pozyskał 5,5 mln zł. Spółka planuje przeznaczyć kwotę pozyskaną z emisji akcji na realizację przez zewnętrzne zespoły deweloperskie od 7 do 14 projektów gier. Około 80% zebranych środków pochłonie development, a 10% marketing. Będą to gry o różnych tematykach takich jak ekonomiczno-strategiczne, czy symulacyjno-bitewne.

Według przyjętego harmonogramu, debiut Games Operators nastąpi 17 kwietnia 2020 r. na rynku głównym GPW. Przydział akcji nastąpi do 18 marca.

Zobacz także: Debiut Games Operators z grupy PlayWay: Analiza IPO. Co warto wiedzieć o spółce?

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.