IPO Gaming Factory: ostateczna cena akcji ustalona na maksymalną
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
02 lip 2020, 18:07

Cena akcji Gaming Factory ustalona na 15,5 zł. Spółka uplasowała akcje po cenie maksymalnej

Drugi tegoroczny debiutant na GPW uplasował z sukcesem wszystkie akcje w cenie 15,50 zł za akcję, czyli po cenie maksymalnej.

Cena ostateczna równa maksymalnej

W ofercie publicznej akcji Gaming Factory uplasowano 1 100 000 akcji nowej emisji oraz 275 000 akcji należących do trzech największych akcjonariuszy spółki. Do inwestorów indywidualnych trafi połowa oferowanych walorów (wyłącznie z nowej emisji), co jest największym procentowym udziałem tej grupy w IPO od lat.

Spółka nie podała w komunikacie ile wyniosła redukcja zapisów. Z uwagi na pełen sukces oferty można wywnioskować, że była ona na wysokim poziomie.

„Jesteśmy zadowoleni z dużego zainteresowania nabyciem akcji Gaming Factory wśród inwestorów indywidualnych. Wkrótce podamy szczegółowe informacje w tym zakresie, ale już teraz dziękujemy za okazane nam zaufanie. Dołożymy wszelkich starań, aby sprostać oczekiwaniom akcjonariuszy i zrealizować przyjęty plan rozwoju spółki. Pozyskane środki przeznaczymy na produkcję gier oraz na rozwój działań marketingowych” – informuje Matusz Adamkiewicz, prezes zarządu Gaming Factory.

Zobacz także: Debiut Gaming Factory: Analiza IPO. Co warto wiedzieć o spółce? 

Po zakończeniu budowy księgi popytu, cena ostateczna akcji została ustalona w wysokości 15,50 zł. Tym samym spółka pozyskała 17 mln zł, czyli maksymalną zakładaną kwotę.

Środki z emisji akcji zostaną przeznaczone w ciągu następnych trzech lat na produkcję gier i działania marketingowe.

Około 70% wpływów wesprze dokończenie tytułów, które już są w produkcji w tym między innymi: City Eye, Roman Legionary, Farming Life, Fat[EX] Courier Simulator, Castle Flipper, Big Battle and Defence Simulator oraz Knight Simulator. Pozostałe 30% zebranej kwoty będzie przeznaczone na rozwój działu marketingu i pokrycie kosztów działań marketingowych wydawanych gier.

„Pozyskane środki z emisji Nowych Akcji zostaną wykorzystane w okresie 3 lat od pozyskania środków, przy czym ze wstępnych założeń wynika, że w pierwszym i drugim roku będzie to po 40% zebranych środków, a w trzecim roku 20%” - czytamy w prospekcie emisyjnym.

Debiut możliwy na przełomie lipca i sierpnia

Według harmonogramu, 9 lipca nastąpi przydział akcji oferowanych. Dwa tygodnie później spółka spodziewa się wprowadzenia do obrotu akcji już istniejących oraz praw do nowych akcji.

Debiut możliwy jest więc na przełomie lipca i sierpnia. Będzie to drugi debiut na rynku głównym GPW w tym roku. Prawa do akcji zostaną zamienione na akcje około miesiąca po przydziale, czyli w połowie sierpnia.
 

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.