Debiut Pyramid Games z grupy PlayWay. Co warto wiedzieć o spółce
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
06 sie 2020, 09:20

Debiut Pyramid Games z grupy PlayWay. Co warto wiedzieć o spółce?

Wkrótce na NewConnect zadebiutuje deweloper gier Pyramid Games z grupy PlayWay.

Pyramid Games istnieje od 2012 r. i ma już na swoim koncie kilka tytułów własnych gier oraz realizowanych produkcji na zlecenie. W nadchodzących miesiącach premierę będzie miała jedna z ciekawszych produkcji studia znajdująca się na liście najbardziej wyczekiwanych premier STEAM, gra „Occupy Mars: The Game", a wcześniej, bo już w III kwartale tego roku, zostanie udostępniony za darmo jej prolog. To nie wszystko, spółka planuje na ten rok i następny jeszcze kilka premier innych tytułów.

Pierwsze autorskie tytuły studia miały premierę w 2018 r. Mowa tu o grach wydawanych na Android oraz iOS: "RMX Real Motocross" i "Motorcycle Mechanic Simulator", a także gry na PC "Alter Cosmos". Przełomem pod względem wielkości przychodów okazał się jednak dopiero czwarty tytuł studia wydany w lutym tego roku, gra "Rover Mechanic Simulator" na PC.

W planach na 2020 rok jest premiera autorskiej gry "Dinosaur Fossil Hunter", która zebrała 36 tys. dolarów kanadyjskich na Kickstarterze (360% celu). Także w tym roku zadebiutuje, w formule wczesnego dostępu, znacznie większa produkcja "Occupy Mars". Jest to wysokobudżetowa gra tworzona od 3 lat z gatunku tzw. "hard-SF" z otwartym światem o tematyce kolonizacji marsa.

Premiera pełnej wersji gry "Occupy Mars" nastąpi w 2021 r. Na następny rok zaplanowane są też premiery gier "Soviet Space Engineers" i "Kingslayer Tactics".

„Stawiamy na kierunek popularnonaukowy - choć wiele naszych gier ma w sobie elementy symulatorów, równie ważne są dla nas naukowe podstawy tych produkcji. Dlatego też w Rover Mechanic Simulator gracz operuje na dokładnych modelach łazików, ale też zapoznaje się z funkcjami konkretnych części maszyn, a Dinosaur Fossil Hunter odda możliwie dokładnie specyfikę pracy paleontologa. Z kolei nasz największy tytuł, Occupy Mars: The Game w bliski realiów sposób przybliży potencjalny podbój Czerwonej Planety. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że gracze oczekują też zabawy i frajdy z rozgrywki, dlatego i o tym aspekcie nie zapominamy” – wyjaśnia Jacek Wyszyński, prezes Pyramid Games.

Ponadto spółka realizuje kilka projektów na zlecenie dla firm zewnętrznych.

Zespół Pyramid Games to 38 osób. Spółka przy wydawaniu gier współpracuje z grupą PlayWay, która jest największym udziałowcem, oraz z kilkoma innymi podmiotami z grupy (np. Ultimate Games, czy SimFabirc).

Rover Mechanic Simulator

Zobacz także: Rynek IPO się rozkręca! Allegro, Canal +, Emitel szykują się do debiutu na GPW po wakacjach, a to nie musi być koniec 

Sytuacja finansowa

Spółka podała dane za lata 2017 – 2019 oraz za pierwszy kwartał 2020 r. Przychody spółki w dużej mierze opierały się na produkcjach gier na zlecenie. Z produkcji własnych Pyramid Games pozyskał niewielki dochód w latach 2017 – 2019.

Zauważalna zmiana nastąpiła w pierwszym kwartale 2020 r., w którym zaraportowano przychody z premiery gry "Rover Mechanic Simulator" wynoszące 238 tys zł. Dla porównania przychody z produkcji gier z całego 2019 r. wyniosły 330 tys. zł w tym zdecydowaną większość stanowiło wynagrodzenie za milestone-y produkcji gier na zlecenie. Łączne przychody zaraportowane w zakończonym ostatnim roku wyniosły ok. 1 mln zł, ale, jak to często spotyka się w spółkach, w których odbywa się proces produkcji gier, niemal 70% z tej kwoty stanowi dodatnia zmiana stanu produktów. Nie jest to realny przychód, lecz służy korekcie kosztów.

Do tej pory Pyramid Games nie wykazał na koniec raportowanych okresów zysku netto.

Zobacz także: 26 spółek, które planują debiut na GPW lub NewConnect w 2020 i 2021 r. oraz kolejne 10, które rozważa taki scenariusz 

Debiut na NewConnect Pyramid Games

W 2017 roku Pyramid Games podjął współpracę z PlayWay. Obecnie grupa jest największym akcjonariuszem spółki. Drugim znaczącym udziałowcem jest prezes i założyciel studia, Jacek Wyszyński.

Struktura akcjonariatu

Przed debiutem nie zostanie przeprowadzona oferta akcji.

Kurs odniesienia będzie oparty o ostatnią emisję akcji i wyniesie 20 zł. Jednak należy zauważyć, że po ostatniej emisji nastąpiło kilka transakcji kupna i sprzedaży akcji pomiędzy akcjonariuszami po cenach często wyższych: w przedziale od 40 zł do 50 zł, a w jednym przypadku pakiet akcji został sprzedany za nawet 90 zł.

Wycena spółki oparta na ostatniej emisji, z maja tego roku w cenie 20 zł za akcję, wynosi więc 24,6 mln zł.

Zobacz także: Debiuty w 2020 r. oraz artykuły o spółkach debiutujących 

---

Wszystkie treści zawarte w artykule mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na ich podstawie podejmowane są na wyłączną odpowiedzialność Użytkownika Serwisu.

Zawarte w artykule dane, opracowania, informacje, analizy zostały przygotowane wyłącznie w celach informacyjnych, są tylko i wyłącznie subiektywnymi opiniami autorów i nie są rekomendacjami zawarcia transakcji w rozumieniu § 3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów lub wystawców m. in. nie opierają się na żadnej metodzie wyceny walorów oraz nie określają ryzyka inwestycyjnego, nie zawierają bezpośrednich zaleceń podjęcia określonych działań inwestycyjnych, przez co nie mogą być traktowane jako doradztwo finansowe, prawne, podatkowe czy też jakiekolwiek inne doradztwo inwestycyjne w rozumieniu art.76 ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Zgodnie z powyższym autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie treści zawartych w artykule albowiem nie jest intencją Usługodawcy dokonywanie bezpośrednich porad inwestycyjnych.

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.