Ostatni dzień zapisów na akcje Pure Biologics. Tylko do godziny 17:00
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
30 lis 2020, 11:05

Ostatni dzień zapisów na akcje Pure Biologics. Tylko do godziny 17:00

Tylko dziś do godziny 17:00 można zapisać się na akcje Pure Biologics w ofercie publicznej, w cenie 90 zł za akcję. Spółka przenosi notowania na główny rynek GPW.

Inwestorzy indywidualni i instytucjonalni mogą zapisywać się na akcje Pure Biologics do 30 listopada, do godziny 17:00.

Spółka prowadzi ofertę publiczną w celu pozyskania środków na wkład własny do grantów badawczych na kluczowe projekty realizowane w ramach umów grantowych. Pure Biologics, dzięki zebranemu w ten sposób kapitałowi, prowadzić będzie dalsze prace nad badanymi cząsteczkami, a przede wszystkim realizować będzie doprowadzenie pierwszej z nich do badań przedklinicznych. Część środków zostanie przeznaczona na rozbudowę zaplecza laboratoryjno-badawczego oraz na nowe projekty badawczo-rozwojowe.

Cele_emisyjne

Zobacz także: Oferta akcji i przejście na główny rynek GPW Pure Biologics. Co warto wiedzieć o spółce

Debiut za 2 tygodnie

Pure Biologics ustalił cenę emisyjną na poziomie 90 zł, czyli o 10 zł niżej, niż zaproponowana pierwotnie cena maksymalna. Jednocześnie cena emisyjna jest niższa o kilkanaście procent od ceny rynkowej akcji. W transzy indywidualnej zaoferowano 100 tys. akcji, a w transzy inwestorów instytucjonalnych – 500 tys. akcji.

Przydział akcji zostanie sfinalizowany do 3 grudnia. Stare i nowe akcje, stanowiące ok 26,6% w podwyższonym kapitale zakładowym spółki, zadebiutują na głównym rynku GPW. Spółka zakłada debiut za ok. 14 dni od przydziału akcji.

Zobacz także: Debiuty, IPO, artykuły w Strefie Inwestorów

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.