Oferta publiczna Prosper Capital. Dom Maklerski rozpoczyna IPO i planuje debiut na NewConnect
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
18 lut 2021, 08:17

Oferta publiczna Prosper Capital. Dom Maklerski planuje pozyskać 4 mln zł i zadebiutować na NewConnect

Prosper Capital Dom Maklerski, emituje akcje z zamiarem pozyskania do 4 mln zł na rozwinięcie działalności. Docelowo zamierza wejść na rynek NewConnect.

Prosper Capital DM specjalizuje się w pozyskiwaniu oraz pomnażaniu kapitału dla klientów dostarczając im rozwiązania rynku kapitałowego. Ma kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie oferowania akcji spółek oraz ich wprowadzaniu na NewConnect i główny rynek GPW.

Także doradza i pośredniczy w pozyskiwaniu kapitału dłużnego przez emisję obligacji i wspiera w procesach poemisyjnych. Ponadto oferuje inwestorom nabywanie akcji, obligacji, certyfikatów inwestycyjnych i jednostek funduszy inwestycyjnych. Jest firmą partnerską GPW i autoryzowanym doradcą na rynkach NewConnect i Catalyst.
 

Historia Prosper Capital

Historia Prosper Capital

Zobacz także: 63 spółki, które planują debiut na NewConnect w 2021 r.

Cele strategiczne i szanse na rozwój

Dom Maklerski Prosper Capital stawia sobie za cel osiągnięcie pozycji wśród pierwszej trójki niezależnych domów maklerskich w Polsce pod względem emisji obligacji, ale też emisji akcji na NewConnect.

Zarząd zwraca uwagę, na tendencję integracji działalności maklerskiej w ramach grup kapitałowych banków. W niej doszukuje się szans na rozwój stawiając na niezależność i elastyczność dzięki braku rozbudowanych struktur.

Oferta Prosper Capital w zakresie wpierania emisji skierowana jest głównie do małych i średnich przedsiębiorstw. Spółka ma w planie przeprowadzenie 6 emisji w pierwszym półroczu 2021 r. Ponadto zamierza rozwijać ofertę dla inwestorów o kolejne towarzystwa funduszy inwestycyjnych i zwiększenie liczby emitowanych obligacji.

Zarząd zwraca uwagę, że obecna sytuacja na rynku sprzyja działalności domów maklerskich. Rośnie zainteresowanie giełdą i inwestycjami spowodowane niskimi stopami procentowymi. Także mniejsze i średnie przedsiębiorstwa coraz częściej rozważają giełdę jako cel i środek pozyskiwania kapitału.

Środki na wdrożenie platformy transakcyjnej

Dom maklerski zwykle wspiera własnych klientów w pozyskiwaniu kapitału. Tym razem Prosper planuje zebrać do 4 mln zł na własny rachunek. Środki posłużą na rozwinięcie działalności.

W planach spółki jest wdrożenie platformy transakcyjnej, która umożliwi pełną obsługę zdalną klientów. Prosper planuje też rozbudować systemy i infrastrukturę wspierające sprzedaż i optymalizujące procesy. Na te cele potrzebuje kapitału z emisji akcji.

Oferta akcji i plany debiutu na NewConnect

Oferta 2 mln akcji potrwa do 25 lutego 2021 r. Spółka ustaliła cenę za jedną akcję w wysokości 2 zł, a minimalny zapis na kwotę 2000 zł. Implikuje to wycenę spółki, po przeprowadzeniu emisji akcji, w wysokości 16,5 mln zł.
 

Struktura akcjonariatu Prosper Capital


Akcje zostaną przydzielone do 26 lutego. Zapisy prowadzone są przez stronę emitenta.

Prosper Capital planuje docelowo zadebiutować na NewConnect. Jednak nie podaje na razie zakładanego terminu wprowadzenia akcji spółki do obrotu.

Zobacz także: Debiuty, artykuły, analizy IPO w Strefie Inwestorów

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.