Debiut DRAGO entertainment już wkrótce na NewConnect
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
15 kwi 2021, 06:30

Debiut DRAGO entertainment, producenta symulatorów i gier indie premium, wkrótce na NewConnect

Giełda Papierów Wartościowych dopuściła do obrotu akcje spółki DRAGO entertainment, producenta gier. Akcje spółki niedługo zadebiutują na rynku NewConnect.

DRAGO pracuje nad kilkoma tytułami. Najbliżej wydania jest gra Gas Station Simulator, której prolog zostanie udostępniony w najbliższych tygodniach na Steam. Studio zapowiada premierę pełnej wersji w II kwartale tego roku. Oprócz klasycznych symulatorów studio rozwija bardziej niezależne gry jak chociażby projekt typu survival horror RedFrost.

„Warto przypomnieć, że w październiku podczas Zimowej Edycji festiwalu Steam zaprezentowane przez nas demo GSS spotkało się z rewelacyjnym odbiorem uczestników eventu, a także mediów, youtuberów, czy streamerów. Wishlista projektu buduje się w dynamicznym tempie, co pokazuje zainteresowanie rynku naszą grą” - mówi Joanna Tynor, prezes DRAGO entertainment.
 

GAS STATION SIMULATOR

Spółka pracuje równolegle nad grą Winter Survival Simulator. Zespół jest wspierany przez Marka Kamińskiego – znanego podróżnika i zdobywcę obu biegunów. Także w przypadku tego projektu, demo spotkało się z dobrym odbiorem wśród graczy. DRAGO rozważa wypuszczenie gry najpierw w formie wczesnego dostępu, by uzyskać feedback od graczy i usprawnić grę przed jej właściwą premierą.

„Już samo demo pokazało nam jak wiele osób czeka na ten tytuł i jak duże wiąże z nim nadzieje. Early Acces WSS-a również planujemy w II kw. 2021” - wyjaśnia Joanna Tynor.

„Poprzez oba tytuły staramy się zmienić oblicze symulatorów i zaprezentować je w bardziej rozbudowanych wersjach, między innymi poprzez wprowadzenie fabuły i bardzo wysoką jakość produkcyjną” - dodaje.

WINTER SURVIVAL SIMULATOR

Flagowym projektem spółki jest gra z gatunku fps/survival RED FROST. Także ta gra zostanie najpierw wydana w formule wczesnego dostępu, ale studio nie podaje jeszcze daty premiery.

„Technologia użyta w tym tytule została wykorzystana i ulepszona w Winter Survival Simulator. Przede wszystkim zależy nam na jakości projektu, a patrząc na nowe możliwości pod kątem produkcji, które wypracowaliśmy podczas powstawania WSS, wiemy w jak dużym stopniu wpłyną na finalną jakość tej gry” - wyjaśnia Joanna Tynor.

RED FROST

Studio kontynuuje też prace nad projektami Food Truck Simulator oraz Airport Contraband.

„Oba projekty są na podobnym etapie zaawansowania. W zapowiedzi mamy jeszcze projekty Detective Simulator, Paparazzi Simulator oraz Miners Hell” - mówi prezes.

Debiut na NewConnect w ciągu tygodni

Giełda Papierów Wartościowych podjęła odpowiednią uchwałę o dopuszczeniu do obrotu akcji DRAGO entertainment. Jest to kolejny istotny krok, po uzyskaniu dostępu do ESPI przed debiutem na NewConnect.

Spółka w poprzednich latach przeprowadziła dwie oferty publiczne akcji w formie crowdfundingu udziałowego. Pierwszą na platformie Smartfunds, a następnie na platformie CrowConnect. Pozyskane środki zostały przeznaczone na rozwój produkcji.

Ostatnim krokiem przed debiutem na NewConnect będzie wyznaczenie pierwszego dnia notowań, o czym poinformuje Giełda w komunikacie.

„Czekamy także na wyznaczenie przez GPW pierwszego dnia notowań DRAGO entertainment na NewConnect. Spodziewamy się, że debiut nastąpi w kwietniu” - mówi prezes.

Zwykle po dopuszczeniu akcji do notowań na rynku mija ok. 1-3 tygodni zanim faktycznie akcje znajdą się w obrocie. Debiut DRAGO entertainment możliwy jest więc jeszcze w kwietniu.

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.