Rotopino.pl, druga spółka z Grupy Oponeo, trafi na GPW. To nie koniec planów giełdowych grupy
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
10 maj 2021, 10:01

Rotopino.pl, druga spółka z Grupy Oponeo, trafi na GPW. To nie koniec planów giełdowych grupy

Rotopino, to już druga, po Dadelo spółka z grupy Oponeo, która ma w planach usamodzielnienie się i debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych. Według informacji agencji PAP, grupa Oponeo planuje złożyć prospekt spółki do KNF w II połowie roku. Debiut planowany jest na początek 2022 r. To nie koniec. W planach grupy jest wprowadzenie na giełdę kolejnej, spółki LAM.

Po udanym debiucie Dadelo, spółki zajmującej się sprzedażą rowerów i akcesoriów przez internet, Oponeo postanowiła wprowadzić na giełdę kolejny podmiot z grupy. Rotopino odpowiada za sprzedaż przez internet szerokiej oferty narzędzi, dedykowanej zarówno profesjonalistom, jak i majsterkowiczom. Spółka działa na rynku polskim i rozszerza sprzedaż na kraje Unii Europejskiej takie jak: Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Holandia.

Zobacz także: To był najlepszy pierwszy kwartał na europejskim rynku IPO od lat. Łączna wartość ofert wyższa niż w całym 2020 r.

Plany debiutu Rotopino.pl

W drugiej połowie tego roku Rotopino.pl planuje złożyć prospekt do Komisji Nadzoru Finansowego. Debiut spółki planowany jest na początek 2022 r. - podał prezes Oponeo Dariusz Topolewski w wywiadzie dla agencji PAP.

„Od początku 2021 roku konsolidujemy wyniki spółki Rotopino, którą odkupiliśmy od TIM-u. Zakładamy, że tegoroczne przychody tej spółki sięgną 130 mln zł. Rozpoczęliśmy prace, żeby wprowadzić Rotopino na rynek główny GPW. Chcielibyśmy w drugiej połowie roku złożyć prospekt spółki do KNF, żeby debiut nastąpił na początku przyszłego roku" - powiedział prezes Oponeo Dariusz Topolewski.

Oponeo w grudniu 2020 r. odkupiło od TIM-u 100% akcji Rotopino.pl za 35 mln zł.

„Od momentu przejęcia Rotopino nastąpił wzrost przychodów, parametry firmy będą porównywalne do Dadelo, które zadebiutowało pod koniec ubiegłego roku. W Rotopino obecnie połowa sprzedaży to eksport. Środki z IPO chcielibyśmy przeznaczyć na rozwój oferty i poprawę sprzedaży zagranicznej. Pokażemy, że grupa Oponeo jest czołowym teamem e-commerce w Polsce. Mam nadzieję, że oferta spotka się z dużym zainteresowaniem inwestorów, bo mamy spore zaufanie rynku, gdyż nie składamy obietnic bez pokrycia" - dodał.

Drabiny na GPW

To nie koniec planów wprowadzania spółek zależnych na giełdę w Grupie Oponeo. Pierwszą spółką z grupy, która samodzielnie zadebiutowała na GPW było Dadelo. Oferta akcji spotkała się z dużym zainteresowaniem inwestorów. Na początek następnego roku planowane jest wprowadzenie Rotopino, ale już teraz Oponeo zapowiada dalsze plany debiutów.

W 2020 r. Oponeo utworzyło z Metalkasem spółkę LAM, która prowadzi sprzedaż internetową metalowych drabin i regałów na terenie Polski.

„W maju planujemy uruchomienie niemieckojęzycznej wersji strony. Ten projekt wypracuje kilka mln zł zysku już w tym roku, z czego połowę będziemy konsolidować w wynikach grupy” -powiedział prezes Oponeo w wywiadzie dla agencji PAP.

W zależności od przyszłych wyników, Grupa może podjąć decyzję o wprowadzeniu LAM na giełdę.

„Jeśli okaże się dużym sukcesem, to w perspektywie kilku lat także mógłby trafić na GPW" – dodał prezes.

Zobacz także: Debiuty, artykuły, analizy IPO w Strefie Inwestorów 

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.