Oferteo z branży e-commerce złożyło prospekt emisyjny i zamierza zadebiutować na giełdzie
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
08 wrz 2021, 10:45

Oferteo z branży e-commerce złożyło prospekt emisyjny i zamierza zadebiutować na giełdzie

Oferteo, lider w Polsce w sektorze online on-demand services (usług online na żądanie) zamierza zadebiutować na głównym rynku GPW. Spółka złożyła prospekt emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego.

Spółka skupia się na prowadzeniu platformy oferteo.pl, na której łączy osoby oraz firmy zainteresowane nabyciem usług i produktów od wykonawców i dostawców. Innymi słowy, przez platformę oferowana jest możliwość bezpłatnego i szybkiego dostępu do specjalistów gotowych do realizacji zleceń.

Platforma rozwijana jest od 2008 r. i notuje systematyczny wzrost. W ramach platformy obsługiwanych jest ponad 1000 kategorii usług i produktów. Największy udział mają usługi budowlano-remontowe, w tym budowa domów, instalacje (w tym fotowoltaiczne), remonty oraz prace wykończeniowe.

„Planujemy dalszą ekspansję w innych segmentach o wysokim potencjale wzrostu, takich jak finanse, prawo, transport czy usługi dla domu (m.in. naprawy, sprzątanie). Działaniom tym towarzyszyć będzie intensywna budowa wizerunku Oferteo.pl jako sprawnie działającej platformy internetowej, dzięki której można wygodnie i bezpiecznie zakupić potrzebne usługi lub produkty – mówi Karol Grygiel, członek zarządu, dyrektor działu marketingu w Oferteo.

„Fakt, że obsługujemy tak wiele branż oraz skuteczny e-marketing pozwalają z roku na rok powiększać grono osób i firm korzystających z platformy w celu znalezienia odpowiedniego specjalisty. Efektywne kanały dotarcia i odpowiednio wysoki poziom obsługi klienta powodują z kolei, że wykonawcy coraz chętniej korzystają z Oferteo, aby pozyskiwać klientów i zamówienia.” – dodaje Przemysław Dziemieszkiewicz, członek zarządu, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Oferteo.

Złożenie prospektu i debiut na GPW

Oferteo zamierza zadebiutować na głównym rynku GPW. W tym celu spółka złożyła prospekt emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego.

„Uważamy, że rynek główny GPW będzie idealnym miejscem do kontynuacji naszego wzrostu” – podsumowuje Przemysław Dziemieszkiewicz.

Po zatwierdzeniu prospektu, co może potrwać kilka miesięcy, spółka rozpocznie procedurę wejścia na główny rynek GPW. Oferteo nie podało czy debiutowi będzie towarzyszyć emisja akcji, czy sprzedaż już istniejących.

Zobacz także: Debiuty, artykuły, analizy IPO w Strefie Inwestorów

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.