Biotechnologiczna spółka PolTREG rozpoczyna ofertę publiczną. Zadebiutuje na głównym rynku GPW
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
14 paź 2021, 08:24

Biotechnologiczna spółka PolTREG rozpoczyna ofertę publiczną. Zadebiutuje na głównym rynku GPW

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny spółki biotechnologicznej PolTREG. Tym samym spółka rozpoczyna ofertę publiczną akcji (IPO). Pozyskane środki w wysokości ok. 130 mln zł przeznaczy m.in. na kontynuację badań i budowę centrum badawczo-rozwojowego.

PolTreg rozwija terapie z wykorzystaniem komórek T-regulatorowych (TREGS), które już są na zaawansowanym etapie klinicznym. Badania nakierowane są na potrzeby medyczne w obszarze autoimmunologii m.in. leczenia stwardnienia rozsianego i cukrzycy typu 1.

Na początku października br. PolTREG zawarł z AZTherapies, Inc. (jednym z globalnych liderów w obszarze badań nad CAR-TREG) list intencyjny dotyczący zamiaru zawarcia w ciągu 90 dni umowy regulującej zasady współpracy stron w zakresie zastosowania komórek CAR-TREG w leczeniu chorób neurologicznych o podłożu autoimmunologicznym i zapalnym – podała spółka w komunikacie.

Zobacz także: 7 spółek, których debiut na GPW może nastąpić jeszcze w 2021 roku

Oferta akcji PolTREG i debiut na GPW

Rozpoczyna się oferta akcji PolTREG, w której zostaną zaoferowane akcje nowej emisji oraz akcje już istniejące należące do niektórych akcjonariuszy spółki.

Spółka ma zamiar pozyskać ok. 130 mln zł brutto z przeznaczeniem na dalsze badania kliniczne terapii komórkowych w leczeniu cukrzycy typu 1 i stwardnienia rozsianego, a także na budowę własnego centrum badawczo-rozwojowego oraz nowego laboratorium produkcyjnego, w którym będą produkowane na skalę komercyjną preparaty TREGS. Środki wesprą też rozwój platformy Treg 2.0 (antygenowo specyficzne Tregi oraz CAR-TREGs - rozwijane wspólnie z AZTherapies, jednym ze światowych liderów w tym obszarze)

„Pula środków z IPO zapewni finansowanie planów Spółki do I kwartału 2025 r., a biorąc pod uwagę fakt, że celem Spółki jest podpisanie umowy partneringowej do końca 2024 r., zapewni ciągłość płynnościową.” - podano w komunikacie.

Oferta skierowana jest do inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych. Inwestorom indywidualnym zostanie przydzielone od 10% do 20% wszystkich akcji oferowanych. Zapisy w transzy indywidualnej rozpoczną się 19 października 2021 r. i potrwają do 25 października.

Następnym etapem będzie przeprowadzenie wprowadzenia akcji PolTREG na główny rynek GPW. Debiutu możemy spodziewać się w najbliższych tygodniach.

Zobacz także: Debiuty, artykuły, analizy IPO w Strefie Inwestorów

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.