IPO PolTREG: ostatni dzień zapisów w publicznej ofercie akcji
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
25 paź 2021, 09:00

Ostatni dzień zapisów w ofercie publicznej PolTREG

Dziś, w poniedziałek, 25 października kończą się zapisy na akcje biotechnologicznej spółki PolTREG. W ofercie akcji PolTREG zamierza pozyskać do 130 mln zł z przeznaczeniem przede wszystkim na finansowanie obecnie prowadzonych projektów badawczo-rozwojowych. Spółka zadebiutuje na rynku głównym pod koniec listopada.

Cena maksymalna została ustalona w wysokości 105 zł za akcję. Przekłada się to na kapitalizację spółki, przy założeniu uplasowania wszystkich akcji w cenie maksymalnej, w wysokości ok. 490 mln zł.

Po zakończeniu budowy księgi popytu, 26 października, spółka poda do wiadomości cenę ostateczną za akcję i liczbę przydzielonych akcji w każdej transzy. Do inwestorów indywidualnych ma trafić od 10% do 20% akcji oferowanych.

Zobacz także: Debiut PolTREG z sektora biotechnologicznego na GPW: Analiza IPO. Co warto wiedzieć o spółce?

Prace badawcze nad lekami First-In-Class

Spółka skupia się na rozwijaniu terapii z wykorzystaniem komórek T-regulatorowych (TREGS). PolTREG zakończył już fazę I/II badań klinicznych w cukrzycy typu 1 u dzieci, oraz prowadzi badania w fazie I/II w cukrzycy typu 1 na pacjentach będących jeszcze w okresie przedobjawowym.

Jednocześnie spółka prowadzi badania kliniczne z już zakończoną fazą I w rzutowo-remisyjnej postaci stwardnienia rozsianego. Pracuje też nad nowymi generacjami komórek odpowiadających na potrzeby medyczne w chorobach autoimmunologicznych.
 

Badania_PolTREG


„Spółkę wspiera najwyższej klasy Rada Naukowa składająca się z 10 specjalistów i autorytetów w dziedzinach cukrzycy, chorób autoimmunologicznych i terapii komórkowych w większości posiadających tytuł profesora, m.in.: Camillo Ricordi - Profesor i Dyrektor w Diabetes Research Institute oraz Cell Transplant Center na Uniwersytecie Miami na Florydzie. Profesor Ricordi jest wynalazcą metody izolacji komórek produkujących insulinę z trzustki, która jest obecnie stosowana na całym świecie oraz przeprowadził pierwszy na świecie przeszczep wysp trzustkowych.” - podała spółka w komunikacie.
 

Debiut na głównym rynku GPW

Po zakończeniu oferty akcji, Poltreg przeprowadzi do końca proces wejścia na główny rynek GPW.

Spółka szacuje, że pierwszy dzień notowań może mieć miejsce w okolicy 23 listopada.
 

Harmonogram oferty akcji PolTREG

TerminEtap
19 – 25 października 2021 r.przyjmowanie zapisów od inwestorów indywidualnych
18 października 2021 r.publikacja Suplementu do Prospektu z Ceną Maksymalną
19 - 26 października 2021 r.procesu budowania Księgi Popytu dla inwestorów instytucjonalnych
26 października 2021 r.ustalenie ostatecznej liczby Akcji Oferowanych w ramach Oferty, ostatecznej liczby Akcji Oferowanych poszczególnym kategoriom inwestorów oraz Ostatecznej Ceny Akcji Oferowanych dla Inwestorów Indywidualnych i Ostatecznej Ceny Akcji Oferowanych dla Inwestorów Instytucjonalnych
26 października 2021 r.publikacja informacji o Ostatecznej Cenie Akcji Oferowanych, ostatecznej liczbie Akcji Oferowanych w ramach Oferty oraz liczbie Akcji Oferowanych poszczególnym kategoriom inwestorów
27 – 29 października 2021 r.przyjmowanie zapisów od inwestorów instytucjonalnych
29 października 2021 r.ewentualne zapisy składane przez inwestorów zastępczych, którzy odpowiedzą na zaproszenie Firm Inwestycyjnych
29 października 2021 r.przydział Akcji Oferowanych
Około 23 listopada 2021 r.zakładany pierwszy dzień notowania na GPW Akcji Dopuszczanych, w tym Akcji Sprzedawanych oraz PDA, na GPW (dzień ten jest zależny od decyzji Zarządu GPW oraz KDPW)

Zobacz także: Debiuty w 2021 r. oraz artykuły o spółkach debiutujących

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.