Debiut biotechnologicznej spółki Urteste na NewConnect już w tym tygodniu
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
25 paź 2021, 13:16

Debiut biotechnologicznej spółki Urteste na NewConnect już w tym tygodniu

Giełda Papierów Wartościowych dopuściła do obrotu akcje Urteste, biotechnologicznej spółki tworzącej innowacyjną technologię do wykrywania chorób nowotworowych z próbek moczu. Został też wyznaczony pierwszy dzień notowań.

Debiut i rozpoczęcie notowań akcji zaplanowane zostało na środę, 27 października 2021 r. Spółka dość szybko złożyła dokument informacyjny i przeszła procedurę wejścia na rynek NewConnect. Urteste dołączy do już licznego grona tegorocznych debiutantów. Będzie 24. spółką dołączającą w 2021 r. na rynek NewConnect.

Urteste, w przeprowadzonej w tym roku ofercie publicznej, pozyskało 9,52 mln zł z przeznaczeniem na prace badawczo-rozwojowe w projektach dotyczących raka trzustki i prostaty oraz rozwój kolejnych 13 celów diagnostycznych.

Testy diagnostyczne dla kilkunastu najczęściej występujących nowotworów

Urteste rozwija testy diagnostyczne skupiając się na najczęściej występujących nowotworach. W najbardziej zaawansowanym stadium badań są testy do diagnostyki raka trzustki i prostaty. Spółka posiada też w fazie rozwoju pięć testów dotyczących diagnostyki raka nerek, jelita grubego, płuc, dróg żółciowych i wątroby. Kolejne 8 testów jest w fazie prototypowania.

„Rozwijana przez nas technologia polega na wykrywaniu nowotworów przy pomocy pomiaru aktywności enzymów obecnych w moczu. Test Urteste przy reakcji z enzymem rozpada się na dwie części i powoduje zmianę intensywności barwy moczu, która świadczy o występowaniu nowotworu u pacjenta. W centrum zainteresowanie spółki znajduje się 15 testów onkologicznych, które znajdują się na różnych etapach opracowania i dotyczą ponad 90 proc. przypadków wszystkich chorób nowotworowych” – wyjaśnia prof. Adam Lesner, Przewodniczący Rady Naukowej Urteste.

Zaawansowanie projekt Urteste

Debiut na NewConnect już w tym tygodniu

Giełda papierów wartościowych wyznaczyła datę debiutu Urteste na środę, 27 października 2021 r.

"Cieszymy się, że w najbliższych dniach dołączymy do grona spółek notowanych na rynku NewConnect.  Kolejnym naszym celem będzie przejście na główny rynek GPW" - mówi Grzegorz Stefański, współzałożyciel i prezes zarządu Urteste.

Spółka będzie notowania pod skróconą nazwą URTESTE i tickerem URT. To będzie 24. debiut na alternatywnym rynku w tym roku i jedną z nielicznych z branży biotechnologii.

Zobacz także: Debiuty, artykuły, analizy IPO w Strefie Inwestorów
 

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.