Spółki Przyjazne Państwo została "gigantycznie wyceniona" przed debiutem na giełdzie - zdradził w Kanale Sportowym Kuba Wojewódzki
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
13 gru 2021, 17:35

Spółka Przyjazne Państwo została "gigantycznie wyceniona" przed debiutem na giełdzie - zdradził w Kanale Sportowym Kuba Wojewódzki

Kuba Wojewódzki, będąc gościem Krzysztofa Stanowskiego w programie „Hejt Park”, zapowiedział, że spółka, którą założył z Januszem Palikotem niedługo zadebiutuje na giełdzie.

Przyjazne Państwo, bo tak właśnie nazywa się spółka Janusza Palikota, Kuby Wojewódzkiego oraz Tomasza Czechowskiego (współzałożyciel marki Doctor Brew), została założona w 2020 roku i już wtedy zapowiadano plany debiutu giełdowego. W tym kierunku co prawda na razie nie poczyniono formalnych kroków, ponieważ na GPW nie ma na ten moment procedowanego dokumentu informacyjnego na NewConnect ani prospektu emisyjnego w KNF. Jednak Kuba Wojewódzki w programie „Hejt Park” Krzysztofa Stanowskiego zapowiedział, że już niebawem nastąpi debiut giełdowy spółki, która „została wyceniona na grube miliony”.

„(...) Chociażby nasza spółka, gdzie niedługo debiutujemy na giełdzie z Januszem Palikotem i Tomkiem Czechowskim, wyceniona na gigantyczne pieniądze. Znaczy pieniądze, które uczynią mnie, myślę, że dwa pokolenia do przodu człowiekiem niezależnym” - powiedział Kuba Wojewódzki w programie. 

 

Zobacz także: Przyjazne Państwo - nowa spółka Janusza Palikota i Kuby Wojewódzkiego będzie sprzedawać alkohol z dodatkiem CBD

Przyjazne Państwo zmierza na giełdę

Piwo bądź wódka marki „BUH” to jedne z pierwszych produktów od spółki Przyjazne Państwo. Jak już wspomnieliśmy firma została założona przez Janusza Palikota, Kubę Wojewódzkiego oraz Tomasza Czechowskiego. Pierwsze informacje o biznesie, który zakłada produkcję napoi bezalkoholowych oraz alkoholowych z dodatkiem CBD, pojawiły się pod koniec 2020 roku. Produkcje napojów są zlecane zewnętrznym, zaprzyjaźnionym podmiotom. Będą one nawiązywać do CBD poprzez aromat czy smak. Podczas jednej z konferencji prasowych spółki podkreślano, że dodatek konopii jest dopuszczony zarówno do konsumpcji jak i leczenia.

„My jako Przyjazne Państwo nie będziemy sami produkowali tych produktów, które mamy w planach na kolejne miesiące oraz lata. Będziemy zlecali je różnym producentom (…). Większość z tych produktów będzie nawiązywać do konopii, poprzez CBD, zapach czy smak. W naszym zespole osobami odpowiedzialnym za kreację brandów, logo, wizerunek oraz komunikacji marketingowej będzie oczywiście Kuba Wojewódzki i Tomasz Czechowski z Doctor Brew” – opowiadał Janusz Palikot w 2020 roku.

W I kwartale 2021 roku przychody ze sprzedaży piwa BUH wyniosły około 1,2 mln zł. W tym czasie spółka osiągnęła 137 tys. zł zysku brutto. Jeszcze w kwietniu br. spółka informowała o poszerzeniu linii produktów pod marką „BUH” i w tym celu powołano BUH Distillery. Wtedy też rozpoczęto produkcję pierwszego alkoholu wysokoprocentowego z wykorzystaniem suszu konopnego.

Przypomnijmy, że po powołaniu spółki, Janusz Palikot zapowiadał upublicznienie spółki, jednak w pierwszej kolejności zdecydowano się na prywatną emisję akcji. Temat debiutu giełdowego powrócił po ostatniej wizycie Kuby Wojewódzkiego w programie Krzysztofa Stanowskiego. Już na sam koniec współzałożyciel Przyjaznego Państwa zdradził, że niebawem będzie mieć miejsce debiut giełdowy spółki. Jednak na ten moment nie ma prospektu spółki, dlatego na konkretną datę debiutu jeszcze poczekamy.

Zobacz także: 6 spółek, które mogą zadebiutować na giełdzie jeszcze w 2021 r.

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.