Games Box z grupy Ultimate Games zadebiutuje w tym tygodniu na NewConnect

Cavatina Holding

Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
21 cze 2022, 10:00

Games Box z grupy Ultimate Games zadebiutuje w tym tygodniu na NewConnect

Giełda Papierów Wartościowych wyznaczyła pierwszy dzień notowań Games Box. Producent i wydawca gier wejdzie na NewConnect w piątek, 24 czerwca 2022 r. Będzie to już 9. debiut na rynku alternatywnym w tym roku.

Games Box – producent i wydawca gier wideo na PC i konsole należący do grupy Ultimate Games – pracuje nad dwiema własnymi produkcjami. Pierwszą grą ma być taktyczny symulator – Riot Control Simulator, a drugą gra akcji – Repo Man. Ich wydanie zostało zaplanowane na 2023 rok. Ponadto studio prowadzi przygotowania do pre-produkcji Spy Simulator oraz grę Graffiti Artist Simulator/Spray it (tytuł roboczy).

„Aktualnie jesteśmy w fazie zaawansowanych prac nad naszymi obiema grami. Niedawno zatwierdziliśmy kolejny milestone do Riot Control Simulator.. Na ten moment poziom globalnych wishlist każdego z naszych tytułów, jeszcze przed kampanią marketingową, przekracza 18 tys. graczy. Jeszcze w tym roku przedstawimy wersje demonstracyjne obu produkcji. Cieszymy się z dobrego odbioru naszych gier i liczymy na to, że przyszłoroczne premiery okażą się sukcesem, które bezpośrednio przełożą się na wysoką sprzedaż tytułów” - mówi Tomasz Supeł, prezes zarządu Games Box.

Spółka zakłada zakłada produkcję kilku średnio budżetowych gier rocznie.

„Naszym celem jest stworzenie spółki dochodowej, cyklicznie dzielącej się zyskiem z akcjonariuszami. Rozwój organiczny opieramy o produkcji minimum dwóch gier rocznie, przy jednoczesnej pre-produkcji co najmniej kilku projektów. Warto podkreślić, że w kwestii marketingu korzystamy ze wsparcia Ultimate Games oraz PlayWay” - dodaje prezes zarządu.

Games Box prowadzi też usługi portowania gier na wszystkie dostępne platformy. Tym samym dywersyfikuje źródła przychodów.

Przychody spółki w 2021 roku sięgnęły ponad 560 tys. zł, a zysk netto 32 tys. zł.

Debiut Games Box na NewConnect już w piątek

Games Box pozyskał od inwestorów 2,3 mln zł w ramach dwóch prywatnych emisji akcji.

Na rynek NewConnect zostanie wprowadzone łącznie 1.213.750 akcji serii A i B.

- Dołączenie do grona spółek publicznych jest jednym z kluczowych założeń przyjętych w strategii rozwoju Games Box. Liczymy na to, że debiut na NewConnect umożliwi nam dotarcie do szerokiego grona partnerów biznesowych oraz inwestorów - mówi Tomasz Supeł.

Games Box zadebiutuje w piątek, 24 czerwca. Będzie notowana pod nazwą skróconą „GAMESBOX” i tickerem „GMB”.

Zobacz także: Debiuty, artykuły, analizy w Strefie Inwestorów

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.