YetiForce, spółka z sektora informatycznego zadebiutuje na NewConnect już jutro
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
20 kwi 2023, 12:11

YetiForce, spółka z sektora informatycznego zadebiutuje na NewConnect już jutro

Już w piątek, 21 kwietnia 2023 r. zadebiutuje na alternatywnym rynku GPW spółka YetiForce. Będzie to dopiero czwarty debiut na NewConnect w tym roku.

Spółka specjalizuje się we wdrażaniu systemów CRM, czyli oprogramowania do zarządzania relacjami z klientami i kontrahentami, które pozwala na integrację i analizę danych, porządkowanie pracy nad projektami oraz śledzenie postępów z każdego miejsca na świecie. YetiForce oferuje autorski, darmowy, open source-owy system CRM. Oprogramowanie jest oferowane w ponad 100 krajach na świecie i jest używane przez około 22,5 tysiąca firm.

YetiForce zdecydował się na debiut giełdowy m.in. ze względu na dalsze plany rozwojowe.

"Wierzymy, że dzięki obecności na giełdzie zwiększymy rozpoznawalność i przejdziemy do etapu związanego z szeroką monetyzacją systemu w modelu SaaS. Do tej pory bazowaliśmy na rozwoju organicznym” - mówi Bartosz Hermann, prezes zarządu YetiForce.

YetiForce przeprowadził emisję akcji w 2022 r. w formule subskrypcji prywatnej. Spółka pozyskała 2 mln zł na rozwój działalności.

„Dzięki pozyskanemu kapitałowi od naszych inwestorów – rozwój firmy i dynamika wyników finansowych znacząco przyspieszy w kolejnych latach. Kluczowym momentem w realizacji tych założeń będzie skokowe zwiększenie udziału powtarzalnych przychodów abonamentowych" – dodaje.

Zobacz także: Ciech pozostanie na GPW. Warunki wezwania na akcje spółki nie ziściły się

Debiut na NewConnect już w piątek

Akcje YetiForce będą notowane na rynku NewConnect począwszy od piątkowej sesji, 21 kwietnia.

To będzie dopiero czwarty debiut na rynku NewConnect. W 2023 r. zadebiutowały na alternatywnym rynku spółki Olymp, Frozen Way i Prosta Giełda.

Do obrotu trafi 76.618.000 akcji serii A oraz 2.000.000 akcji serii B stanowiących 100% wszystkich akcji spółki.

YetiFirce będzie notowany pod skróconą nazwą „YETIFORCE” i tickerem „YTF”.

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.