Zbliża się kolejny debiut na GPW. XPlus przeprowadzi ofertę akcji i przeniesie notowania z NewConnect
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
27 lip 2023, 14:59

Zbliża się kolejny debiut na GPW. XPlus przeprowadzi ofertę akcji i przeniesie notowania z NewConnect

Firma konsultingowo-informatyczna jest gotowa do debiutu na głównym rynku GPW. Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny XPlus. Przejściu z rynku NewConnect będzie towarzyszyć emisja akcji.

W czwartek, 27 lipca Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny XPlus w związku z przeniesieniem notowań na parkiet podstawowy GPW z NewConnect. Jest to pierwszy krok zapowiadający szybkie rozpoczęcie oferty publicznej akcji i debiut.

Spółka ma zamiar przeprowadzić emisję i ofertę akcji serii F. Dodatkowo, zostaną też zaoferowane akcje już istniejące z serii B oraz C.

Niestety nie są jeszcze znane szczegóły ani termin oferty akcji. Zwykle po zatwierdzeniu prospektu, spółki rozpoczynają SPO w ciągu najbliższych dni lub tygodni.

XPlus jest spółką konsultingowo-informatyczną, zajmującą się diagnozą i analizą przedwdrożeniową, doradztwem biznesowym, wysokospecjalizowanymi wdrożeniami i wsparciem systemów informatycznych, projektowaniem rozwiązań oraz rozwojem oprogramowania. Specjalizuje się we wdrażaniu i rozwoju aplikacji Microsoft Dynamics 365 FSCM.

„Nasze działania skupiają się przede wszystkim na złożonych projektach, angażujących duże międzynarodowe firmy, zwykle o wielonarodowej, rozproszonej strukturze” - podano na stronie spółki.

Spółka działa od 2002 r. i jest notowana na NewConnect od maja 2008 r.

Notowania XPlus (XPL) na rynku NewConnect (ostatnie 10 lat)

XPLUS WYKRES

Zobacz także: Debiuty, oferty akcji, IPO, artykuły i analizy w Strefie Inwestorów 

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.