Spółka Plot Twist zadebiutuje na NewConnect jeszcze we wrześniu
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
22 wrz 2023, 10:14

Kolejna spółka z branży gier zadebiutuje jeszcze we wrześniu na rynku NewConnect

Na NewConnect już 26 września zadebiutuje spółka Plot Twist, producent gry The Last Case of Benedict Fox. Będzie to 9. debiut na rynku alternatywnym w tym roku. Jeszcze na początku miesiąca do grona spółek notowanych na giełdzie dołączyło FreeMind SA.

Rynek IPO wciąż nie wrócił do normalności, a lista chętnych do debiutu giełdowego wcale się nie wydłuża. Jednak wciąż kilka firm z branży gier wybiera się na rynek NewConnect. Giełda Papierów Wartościowych, w uchwale, wyznaczyła datę debiutu Plot Twist na wtorek, 26 września 2023 roku.

Plot Twist to spółka założona jeszcze w 2013 roku. Początkowo działalność firmy skupiała się na produkcjach mobilnych. Do najważniejszego projektu należy Drift Zone, wydany w 2014 roku, najpierw w sklepach Google Play i App Store, a później również na pecetach oraz konsolach. W tym roku, a dokładnie 27 kwietnia zadebiutowała gra The Last Case of Benedict Fox. Jest ona dostępna na pecetach oraz konsolach Xbox, i to głównie za sprawą umowy z Microsoftem oraz dostępnością w Game Passie, gra zwróciła poniesione koszty w wysokości 6 mln zł.

Zobacz także: Debiuty spółek gamingowych na giełdzie. Lista producentów gier, którzy mogą jeszcze wejść na NewConnect oraz GPW

Plot Twist zadebiutuje na NewConnect

Jeszcze 1 września spółka poinformowała o zatwierdzeniu Dokumentu Informacyjnego przez GPW. Data debiutu została ustalona na 26 września. Plot Twist ma wieloletnie doświadczenie na rynku gier, a ich ostatnią grą jest The Last Case of Benedict Fox. Tytuł miał premierę na koniec kwietnia br. i do tej pory wydano dwie aktualizacje, a w planach są płatne DLC.

„The Last Case of Benedict Fox został bardzo dobrze przyjęty przez graczy. W krótkim czasie po premierze odzyskaliśmy całkowity zwrot środków zainwestowanych przez nas w produkcję tego tytułu. Było to możliwe dzięki sprzedaży gry oraz umowie z Microsoftem, który zagwarantował nam wynagrodzenie za udostępnienie gry w ramach Game Pass. Dzięki obecności na tej platformie oraz konsolach Xbox i PC, gra dotarła jednocześnie do kilkunastu milionów graczy. To dopiero początek drogi tytułowego Benedicta. Cały czas pracujemy nad tym, aby rozwijać nasz projekt i spełniać oczekiwania obecnych i przyszłych graczy” – komentuje Paweł Czapla, prezes zarządu Plot Twist.

Debiut Plot Twist będzie 9. z kolei na NewConnect w tym roku. 

Spółka nie zamierza przeprowadzać emisji akcji.

Plot Twist będzie notowany pod skróconą nazwą „PLOTTWIST” i tickerem „PLT”.

Zobacz także: Demolish Games z grupy Ultimate Games zadebiutuje na NewConnect

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.