Duża redukcja w zapisach na akcje Mentzen SA. Debiut na NewConnect możliwy za kilka miesięcy
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
05 kwi 2024, 15:27

Duża redukcja w zapisach na akcje Mentzen SA. Debiut na NewConnect możliwy za kilka miesięcy

Oferta akcji Mentzen SA, świadczącej usługi doradztwa finansowo-prawnego, spółki należącej do Sławomira Mentzena cieszyła się dużym zainteresowaniem. Inwestorzy indywidualni złożyli zapisy na więcej akcji niż było dostępnych do sprzedaży, co zaowocowało redukcją zapisów. Spółka niedługo zadebiutuje na rynku NewConnect.

Redukcja zapisów wyniosła 65%, co oznacza, że każdy, kto zapisał się na 200 akcji spółki, otrzyma ich zaledwie 70. Pozostałe środki zostaną zwrócone. Poziom redukcji został ograniczony dzięki zapewnieniu inwestorom indywidualnym znacznego odsetka akcji oferowanych.

W transzy detalicznej, średnia wartość zapisów wyniosła 21 tys. zł, podczas gdy w transzy dużych inwestorów wartość ta sięgnęła 198,4 tys. zł. Ogółem, w ramach oferty, przydzielono 350 tys. akcji, o łącznej wartości 12,6 mln zł, co czyni ją najliczniejszą pod względem udziału inwestorów i największą wartościowo ofertą publiczną akcji na rynek NewConnect, opartą na memorandum informacyjnym.

Prezes zarządu Mentzen SA, Sławomir Mentzen, wyraził swoje zadowolenie z dużej popularności oferty:

"Bardzo się cieszę, że oferta Mentzen SA przyciągnęła dużą uwagę inwestorów. Dziś nastąpił przydział akcji, dzięki czemu moja spółka pozyskała ponad 900 akcjonariuszy, w tym dwa fundusze."

Zobacz także: Sławomir Mentzen idzie na giełdę. Co warto wiedzieć o IPO jego spółki 

Debiut na NewConnect

W dalszych planach spółki znajduje się debiut na NewConnect, który, jak zapowiada prezes, ma nastąpić w perspektywie kilku miesięcy.

„Skala oferty była tak duża, że okazała się być najliczniejszą pod względem udziału inwestorów i największą wartościowo ofertą publiczną akcji na rynek NewConnect opartą na Memorandum Informacyjnym. Istotnie zwiększyło to naszą bazę inwestorów.  Kolejnym krokiem jest wprowadzenie akcji do obrotu na NewConnect” – mówi Paweł Śliwiński, prezes DM INC.

Warto zauważyć, że złożenie wniosku o wprowadzenie akcji spółki Mentzen SA do obrotu na rynku NewConnect planowane jest na koniec maja.

Czym zajmuje się Mentzen SA

Mentzen SA wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Mentzen, której działalność operacyjna koncentruje się na świadczeniu usług doradztwa podatkowego i prawnego, a także obsługi księgowej dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców.

Strategia grupy skupia się na rozwoju i poszerzaniu oferty o kolejne usługi, ze szczególnym naciskiem na modele subskrypcyjne, generujące powtarzalny przychód. Wśród oferowanych produktów znajdują się Mentzen+, Mentzen+ IT oraz Mentzen Prime. Grupa nie wyklucza także rozszerzenia swojej oferty o doradztwo biznesowe, marketingowe, pośrednictwo finansowe i pozyskiwanie dotacji.
 

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost