Udana oferta akcji dewelopera gier Lichthund i zapowiedź debiutu na NewConnect | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
14 maj 2024, 10:34

Udana oferta akcji dewelopera gier Lichthund i zapowiedź debiutu na NewConnect

Deweloper gier Lichthund z sukcesem zakończył ofertę publiczną akcji, z redukcją w transzy otwartej. W ramach oferty publicznej przydzielono wszystkie oferowane akcje, a pozyskane środki zostaną przeznaczone na rozwój kolejnego projektu. Spółka zapowiada debiut na NewConnect jeszcze w tym kwartale.

Zarząd Lichthund podjął uchwałę dotyczącą przydziału akcji serii D. Łącznie przydzielono 70 000 sztuk akcji, z czego 53 402 sztuki przypadły na transzę na zaproszenie, a 16 598 sztuk na transzę otwartą, w której redukcja wyniosła 27,27%. Wartość pozyskanych środków brutto z oferty wyniosła 4,8 mln zł.

Lichthund to niezależne studio gier, założone w 2014 roku przez Bartosza Pieczonkę i Rafała Zarembę. Studio koncentruje się na tworzeniu gier o immersyjnych mechanikach, innowacyjnych rozwiązaniach i wyróżniającym się stylu artystycznym. Ich pierwsza gra, Lichtspeer, zdobyła uznanie zarówno graczy, jak i krytyków, co pozwoliło na dalsze plany rozwojowe i kolejne projekty, w tym niedługo debiutującą grę Food Truck Empire.

Food_Truck_Empire

Zobacz także: Lichthund, studio gamingowe, rozpoczyna ofertę akcji i zmierza na NewConnect 

Udana oferta akcji

Środki pozyskane z emisji, wynoszące 4,8 mln zł brutto, zostaną przeznaczone na rozwój nowego projektu o nazwie kodowej Husky oraz na ogólne wydatki korporacyjne.

Projekt Husky to gra przygodowa z elementami zręcznościowymi i zagadkami logicznymi, która będzie wyróżniać się artystycznym stylem oraz zaawansowanymi technologiami haptycznymi, zapewniającymi graczom dotykowe wrażenia z gry.

Spółka zapowiada również debiut na rynku NewConnect, który ma nastąpić w ciągu 4-6 tygodni od przydziału akcji.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z pomyślnego zamknięcia oferty publicznej oraz z pozyskania środków dla spółki. Dzięki tym funduszom będziemy mogli przyspieszyć rozwój naszej działalności i zwiększyć elastyczność w finalizowaniu naszych gier. Z niecierpliwością oczekujemy szybkiego debiutu na NewConnect. Przygotowujemy się już do otwarcia spółki na nowych inwestorów, z którymi zamierzamy prowadzić regularny dialog, szczególnie z tymi specjalizującymi się w branży gamedev” mówi Rafał Zaremba, prezes zarządu Lichthund.

Zarząd przewiduje, że rejestracja podwyższenia kapitału oraz wprowadzenie akcji do obrotu na NewConnect i rozpoczęcie notowań nastąpią w ciągu 4-6 tygodni od przydziału akcji.

Zobacz także: Europejski rynek IPO odżył. Czy przełoży się to także na polską giełdę? Wnioski z raportu PwC 

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.